Tokyo - Harajuku

Japan, Taito

Harajuku


Vandaag verkennen wij de wijk Harajuku. Een gebied rondom het gelijknamige station, tussen Shinjuku en Shibuya. Eerst een bezoek aan het serene Yoyogi park. Een ware groene oase in deze hectische stad.

Wij wandelen naar de Meiji Jingu Shrine. Een Shinto heiligdom gewijd aan de vergoddelijkte geesten van keizer Meiji. Het heiligdom wordt bewoond door priesters en wordt gebruikt voor bruiloften. En natuurlijk wordt er gebeden voor voorspoed. Er is alles aan gelegen om de geesten gunstig te stemmen door het offeren van sake en wijn. Sake zou zou de verbinding met de goden vergemakkelijken. Een muntje van 5 yen (muntje met een gat) volstaat ook. 😀

Er worden wensen opschreven en worden wensen ontvangen. Dit laatste door het trekken van een lootje met een nummer dat correspondeert met een gedichtje geschreven door Keizer Meiji.

Na het bezoek trek ik de rest van de dag op met Rianne en Hero, een gezellig stel uit Maurik. Het contrast kan niet groter wanneer wij door de Takeshita Street wandelen. Het middelpunt van de tienercultuurn van Harajuku. Een straat vol trendy winkels, modeboetiekjes, crêpekraamjes en fastfoodrestaurants. Dit alles gericht op de mode- en trendbewuste tieners.

Het is een feest om hier mensen te kijken wat rond te neuzen. Winkeltjes met de laatste mode om je hond aan te kleden, kleurige automaten waar ballen uitvallen met een suprise en mogelijkheden om te knuffelen met biggetjes, poolhonden of otters. 🤔

Via een lange laan met toonaangevende modeketens en indrukwekkende gebouwen lopen wij naar de befaamde Shibuya crossing. Het is een superdruk kruispunt, fascinerend om de hoeveelheid overstekende mensen te zien lopen wanneer het licht op groen springt. Eén grote mierenhoop.

Vlakbij het kruispunt staat het monument ter ere van de super loyale hond Hatchiko. Mensen staan in de rij om hiermee op de foto te gaan. Hoe gek kan het worden?

Aan het einde van de middag komen wij bij in de rustgevende tuinen van het Nezu Art Museum.

Geschreven door

Al 4 reacties bij dit reisverslag

Wow Monique, indrukwekkend!!!

Dorian 2025-04-25 19:56:16

Hoi Monique, wat leuk dat je in Japan bent. Even in ‘dezelfde’ tijdzone. Wat een contrast vind je daar. Veel plezier!

Angelique 2025-04-26 01:04:56

Hoi hoi, wanneer ga jij karten door de straten van tokio?

Bas 2025-04-27 10:28:31

Mooi Monique!

Pien 2025-04-27 10:30:34
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.