Gratis lunch en lekke band

Verenigde Staten, Gainesville

Ichetucknee Springs campground - Gainesville

Afstand: 82 km
Weer: Hot
Divers: warmshower bij Martha en Tom Monroe, ontmoeting met Bruce en Nick

Ik heb goed geslapen het laatste nachtje in de tent. Gelukkig kunnen wij de tent droog inpakken.

Voordat wij onze route voortzetten bezoeken wij eerst het Ichetucknee Springs State Park. Via een loopbrug over de swamps, pas op voor krokodillen, komen wij bij de hoofdbron van de Ichetucknee rivier. De bron heeft kristalhelder water, is lekker water en je ziet het water opborrelen. Je mag erin maar daar hadden wij niet op gerekend. Vissen springen hoog op uit het water om insecten te vangen.

Het is erg warm vandaag en de vochtigheid is hoog. Ik loop helemaal leeg, er is niet tegenaan drinken. In High Springs stoppen wij bij Alice's kitchen voor de lunch. De mannen naast ons aan het tafeltje beginnen een gesprek. Bruce is zo onder de indruk van onze prestatie dat hij vraagt of hij met ons op de foto mag voor zijn Facebook pagina. Wij hebben daar geen problemen mee. Wanneer wij klaar zijn met eten vraagt hij of hij onze lunch mag betalen. Ook daar hebben wij geen problemen mee. Iemand die de Southern Tier kan fietsen die verdient een lunch, zo is zijn commentaar.😊

Als wij willen vertrekken blijkt de achterband van Marga lek, er zit een enorme spijker in. 😡 Als een geolied duo halen wij alles van de fiets en vervangen de binnenband. Handen wassen en weer verder fietsen.

Na 12 km komen wij door Alachua, een leuk klein stadje met een opgeknapt historische centrum. Daar zien wij een uithangbord met daarop Ice Cream. Wij vinden dat wij wel een ijsje verdient hebben. Wetende dat alles hier groot is bestellen wij één bolletje. Maar ook met één bol krijgen wij een enorm ijs. Salted caramel, het smaakt heerlijk.

De route naar Gainesville verloopt vlot. Maar wij hebben ons verken op de grote van de stad. Het is hele afstand door de drukke stad voordat wij Tom op een afgesproken plek ontmoeten. Hij fietst het laatste stuk met ons me en dat is maar goed ook. Het huis ligt in het bos en wij zigzaggen een kilometer over kleine bospaadjes. Het is een fantastische omgeving. Wij krijgen een eigen kamer met badkamer. Bij een heerlijke curriculum schiet met een goed glas wijn hebben wij met Tom en Martha een leuk en interessant gesprek. Zij maken ook veel fietstochten en zijn vorig jaar van Amsterdam naar Brussel gefietst. Altijd leuk om ervaringen uit te wisselen.

Geschreven door

Al 2 reacties bij dit reisverslag

Dit is toch wel weer een beautiful day. 🚴😊

Dorri 2017-11-08 22:11:10

Mooi hoor. Het is ook erg bijzonder wat jullie doen. Geniet er nog even van!!

Marijke 2017-11-09 21:26:43
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.