Entering Florida

Verenigde Staten, Pensacola

Gulf Shores - Pensacola

Afstand: 64 km
Weer: koud 4°C en een stevige wind
Omgeving: duinen, strand met veel hotels en flatgebouwen. Toeristisch.
Divers: warmshower host Donna en Brian. Geen heuvels maar pittige bruggen.

Het is ontzettend koud wanneer wij opstaan, slechts 4 °C. In Nederland zou ik met deze temperatuur lekker in mijn bed blijven liggen. Maar hier moeten wij aan de bak.

Wij fietsen door het De Soto State Park op een tweebaansfietspad met bankjes. Dit hebben wij nog niet eerder meegemaakt. Lekker rustig zo zonder auto's. Wanneer wij dit park verlaten komen wij op een toeristische kustweg met, jammer genoeg, veel verkeer.

Na een uur fietsen zijn wij zo koud dat wij stoppen bij een Waffle House om op te warmen. Het is er ontzettend druk, met gezinnen maar ook oudere echtparen. Het is haast niet te geloven dat zoveel mensen hier komen ontbijten.

Dan fietsen wij weer verder en staan plotseling oog in oog met het bord van de staat Florida. Een memorabel moment want dit is de achtste en daarmee de laatste staat van onze fietsreis. De eindstreep komt toch echt in zicht.

Meerdere keren steken wij waterwegen over door middel van lange bruggen. Vanuit de hoogte heb ik een mooi uitzicht over de Golf van Mexico.

Dan fietsen wij Pensacola binnen en verkennen wij voordat wij naar ons gastgezin gaan downtown. Veel oude gebouwen zijn in de oude glorie hersteld en nieuwbouw wordt in oude stijl opgetrokken. Pensacola is het oudste stad waar de Spanjaarden onder leiding van generaal De Luna zich in 1559 vestigden. Na twee jaar vertrokken zij echter weer uit Pensacola. In 1565 vestigden de Spanjaarden zich in St. Augustine en daar zijn ze gebleven.

Aangekomen bij Donna en Brian worden wij zeer hartelijk ontvangen. Zij wonen in een oud huis uit 1860. Wij mogen slapen in de kamer van hun oudste dochter. Op bed staat een pakket van Brenda en Shirley voor ons klaar. Het zit vol verassingen zoals de eigengemaakte crispy koekjes van Shirley, Sudoko's, Halloween tattoe's en een kleintje wijn. En er is een leuke kaart met lieve woorden. Verbazingwekkend hoe snel je nieuwe vrienden kunt maken als er een klik is.

Geschreven door

Al 3 reacties bij dit reisverslag

Hi Guys, Leuk en fijn hoor dat ze pakketjes sturen. Tja en over het weer. Hier is het minimaal 6 graden. Wij hebben afgelopen weekend gefietst bij Meijendel- omgeving Wassenaar- en daar was de gevoelstemperatuur toch ook veel beter dan bij jullie. Hoe dat zo dan SUNNY STATE. ??? Amerikanen delen Holland in bij de scandinavische landen en dus denken en schrijven ze vaak -zie het krantenstukje- dat het hier erg koud is. Maar ja dan moet je natuurlijk wel weten dat Holland de "WARME Golfstroom"heeft. Succes en ik begrijp tot 15 november nog dus nog 2 weekjes ! KACHELEN LADIES!

Hijmen en Petra 2017-10-30 14:38:50

Jullie vliegen al fietsend de staten door. Ik had vanochtend voor het eerst de handschoenen aan op de fiets, 4º was het. Veel plezier weer.

Margaret 2017-10-30 16:16:03

Het ziet er naar uit dat jullie de bewoonde wereld naderen. Einde komt snel in zicht. Hoeveel rustdagen nog? Geniet er nog van.

Dorri 2017-10-31 07:28:06
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.