Kyirong - Kyirong-Co (Jilongzhen)
70 km, 2700 km
Vandaag begint de spectaculaire afdaling naar de grens van Nepal. Wij verlaten het stadje en duiken een diepe vallei in die dwars door de Himalaya gaat. Wij fietsen door een spectaculaire kloof langs de Trishuli- rivier. Wij verlaten het dak van de wereld en dalen af naar 2700 m.
De Trishuli-rivier is een van de belangrijkste zijrivieren van het stroomgebied van de Narayani-rivier in centraal Nepal. Hij ontspringt in Tibet en komt Nepal binnen in Kyirong-Co.
De weg is vol hindernissen en activiteiten. Er wordt druk gewerkt in de rivierbedding om de loop van de rivier te sturen. Grote bulldozers verplaatsen grind en steen en vrachtwagens rijden af en aan. Dan zijn er de wegwerkzaamheden, op meerdere plaatsen is de weg meegenomen door de rivier. Soms is er een onverharde omleiding gemaakt om dit te omzeilen. Een enorme hoeveelheid arbeiders heeft hier werk.
Hoe verder wij dalen hoe woester de rivier en ineens wordt het weer groen en ruik je de bomen. De vergezichten veranderen continue en zijn prachtig. De ene na de andere besneeuwde bergtop verschijnt. Af en toe wat oponthoud van een herder met zijn kudde schapen of yaks. Wij fietsen er tussendoor.
Wij maken nog een kort uitstapje om de rotstekeningen van de Qing-dynastie (1644 - 1912) te bewonderen. Stoppen bij een waterval en naderen dan na 70 km het grensstadje Kyirong-Co. Wij verblijben hier in Phuntsok Rabsal hotel.
Morgen, na 6 dagen fietsen, eindelijk een rustdag.
Geschreven door Monique.op.reis