Durbar Square

Nepal, Kathmandu

Kathmandu - Durbar Square


Vandaag willen wij naar Durbar Square in het zuiden van de Thamel. Wij gaan wandelen, zo krijg je mooi beeld van het dagelijks leven.

Er zijn veel kleine winkeltjes. De kleinste is niet meer dan een kast waar de verkoper tussen al zijn waar inzit zodat je hem bijna niet ziet. Ook zijn er verkopers met een fiets die hun waar afwegen op een oude weegschaal. En natuurlijk zijn er verkopers die met alles gewoon op de grond zitten. En daar doorheen raast, al toeterend, het verkeer.

Op het plein Thaiti Tol ligt een stupa uit de 15e eeuw omgeven door gebedswielen. Hier komen wij Peggy tegen, een dame uit Amerika die wij gisteren tijdens de luch hebben ontmoet. Wij maken een praatje en besluiten vandaag samen op te trekken.

Wij komen door een straatje met de ene tandartswinkel na de andere. Ze adverteren allemaal met borden met een grijnzende mondvol tanden. Op de hoek van
Bangemudha Square bevindt zich de kiespijngod. Een man zonder tanden legt ons uit wat wij moeten doen om geen kiespijn te krijgen maar een mooie lach. Echt geloofwaardig komt het niet over.

Onderweg zien wij vele tempels en stupa's. Op een verborgen pleintje vinden wij de mooie Kathesimbhu Stupa, het meest populaire Tibetaanse bedevaartsoord in de oude stad. Hij dateert uit rond 1650.

Het Durbar-plein wordt ook wel het Hanuman Dhoka Durbar-plein genoemd, waarbij de naam refereert aan het beeld van de aap Hanoeman van Ram, een beeld dat zich aan de ingang van het paleis bevindt.

Het plein met het oude paleis en de tempels leed zware schade bij de aardbeving in Nepal van 25 april 2015. Met hulp van China wordt het paleis gereconstueerd. Naast het paleis zijn hier verschillende tempels.

Wanneer wij terug lopen komen wij op het drukste plein van Kathmandu, Asan Thole. Op dit plein is markt en van alles te koop van yakstaart tot vis. Het is er een gekkenhuis, alles rijdt en loopt door elkaar heen. Maar iedereen lijkt zijn weg te vinden en gezellig is het wel. Het is een ware belevenis.

Voor ons galgenmaal rennen wij 's avonds door de regen naar het terras naast ons hotel. Met een heerlijke curry sluiten wij onze vakantie af. Morgen zal in het teken staan van onze terugreis.

Geschreven door

Al 1 reacties bij dit reisverslag

Wat een fantastische reis hebben jullie gemaakt! Heel avontuurlijk, heel mooi, doch ook ongelofelijk zwaar... chapeau, petje af en een diepe buiging.. Ik wens jullie alvast een hele veilige thuisreis.

Hans 2019-06-02 06:18:16
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.