Er wordt aan de weg getimmerd

Bosnië en Herzegovina, Mostar

Ravno - Mostar; 90,5 km en 569 hms

Totaal 866,4 km

Vandaag starten wij starten een uurtje later dan normaal omdat wij om 7 uur nog een ontbijt krijgen. Dan pakken wij de ćiro weer op. Wij zoeven over asfalt zo glad als een biljartlaken, grotere tegenstelling met gisteren kan haast niet. Wij kunnen zelfs naast elkaar fietsen. Er heerst een ongelooflijke rust, wij zien veel vogels, vlinders en bijen. Mijn gedachten zweven alle kanten op.

Vanaf onze hoogte zien wij de rivier door het landschap kronkelen. Het land er omheen is groen en grote delen worden gebruikt voor landbouw. Wij zien veel wijngaarden, fruitbomen en groetenkassen bedekt met plastic.

Na Hutovo krijgen wij weer een onverhard deel welke door 9 tunnels met vleermuizen gaat. Wij kiezen voor een alternatieve route die de oude hoofdweg volgt. Dat is wel klimmen maar ook een lange afdaling langs het natuurreservaat Hutovo Blato.
Een gebied met moerassen, meren, grotten en rivieren, zowel boven- als ondergronds. Het
moerasgebied gaat over in een groot meer Svikavsko jezero.

Dan moeten wij over een aantal oude roestige spoorbruggen. Hier is het goed opletten dat je er niet doorheen zakt, er missen namelijk meerdere planken. Wij lopen er voorzichtig overheen.

Het wegdek waar we overheen fietsen varieert van slecht tot net aangelegd super asfalt met soms rotondes en kruispunten met zoveel lijnen en zebra’s dat je niet weet hoe de weg nu precies loopt. Er wordt flink aan de weg getimmerd.

Čapljina kan ons niet behorend met zijn betonnen blokkendozen. Het oogt erg armoedig. Sommige blokkendozen bevatten nog kogelgaten. De Neretva stroomt door deze stad naar de Adriatische zee. Die Neretva volgen wij tot Mostar. Er wordt hard gewerkt aan een nieuw internationale snelweg met Kroatië. Dit leidt tot veel bouwverkeer en indrukwekkende bruggen.

In Mostar verblijven wij in het Geusthouse Kaldrma, het ouderlijk huis van Nerman die inmiddels 30 jaar in Canada woont. Kaldrma is een steensoort die worden gebruikt voor de bestrating van de oude brug Stari Most.

Geschreven door

Al 3 reacties bij dit reisverslag

Weer een mooi uitzicht!!!!

Maud 2024-07-05 07:52:20

Weer een leuk verhaal en prachtige plaatjes.

Margaret l 2024-07-05 08:27:39

Daar sta je inderdaad niet zo bij stil, alle ellende van de oorlogsjaren in de jaren negentig. Nog steeds stille getuigen en ook nog veel achterstand in de infrastructuur. Mooi om te zien dat er ook al flink aangepakt wordt. Erg mooie plaatjes Monique.

Petra en Hijmen 2024-07-05 12:23:29
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.