Vol in de remmen, koeien op de weg

Zuid-Afrika, Kwazulu-Natal, Rorke's Drift

Rorke's Drift - Emakhosini

Het is zondag, wij zijn een week onderweg maar het lijkt al veel langer. Elke dag is ook zo intens kwa activiteiten en indrukken.

Vandaag wordt het niet keutelen maar doorfietsen, wij hebben 96 km voor de boeg met het nodige klimwerk waarvan ook nog een groot deel grondpad. Het is al meteen lekker warm dus de beenstukken en jasje gaan in de eerste klim al uit.

Wij fietsen nog steeds door Zoeloe-land langs dorpjes met traditionele rondavels. Overal lopen geiten en koeien los rond, dus ook op de weg. En wanneer zij er zin in hebben steken zij, zonder uit te kijken, de weg over. Dus auto's maar ook wij moeten soms vol in de remmen om ze te ontwijken. Niet leuk als je net in een snelle afdaling zit en ziet dat er weer een steile klim volgt.

Tijdens de eerste koffiestop, vandaag hebben wij er twee vanwege de afstand, worden wij gadegeslagen door een grote groep jongeren. Het is allemaal reuze interessant wat wij doen. Een plasje doen is er dan ook niet bij deze pauze. Wij vervolgen onze weg over 30 km asfalt met lange klimmen en dalen.

Wij komen door Babanango en schrikken van het armoedige aanzien van dit stadje. Bij een padstal slaan wij linksaf en krijgen in de klim een groepje schoffies achter ons aan. Eén jochie gaat aan de fiets van Marga hangen. Wij roepen "don't touch the bike", maar dat helpt niet. Marga moet van haar fiets en wordt boos. Een volwassen bemoeit zich ermee en de kinderen druipen af.

Vlak voor de afslag naar het grondpad hebben wij een tweede koffiestop. Het is al kwart over drie en wij zijn al aardig moe. Wij knappen op van het eten en drinken en besluiten de uitdaging met het grondpad aan te gaan. Wij spreken af met Monique dat zodra zij ons passeert met de bus wij instappen. Na een korte klim ligt er een fantastische afdaling voor ons die wij tot heel ver kunnen zien liggen. Het is een prachtige omgeving, een heel ander landschap dan tot nu toe. Maar het is grondpad en de afdaling is lastig vanwege alle keien en het wasbord. Wij maken diverse stops om de handen en armen even bij te laten komen en een foto te maken. Dan horen wij de bus en de laatste 16 km rijden wij mee naar Owen's Camp. Hier krijgen wij een rondavel om in te overnachten.

De statistieken: 80,6 km, 1144 hm, de locatie ligt op 749 m.

Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.