It is going to rain!

Verenigde Staten, Simmesport

Mamou - Simmesport

Afstand: 94 km
Weer: drukkend bewolkt warm, onweer en regen
Omgeving: boerenlandschap, moeras
Divers: Chicot State Park, lift van Troy, warmshower bij Henry Moreau, Fair at a school

Na een goede nachtrust vinden wij een briefje onder onze deur. Daarop staat dat het fijn was dat wij er waren en dat er koffie voor ons klaar staat in de lobby. Naast de koffie zijn er ook bananen, goed spul voor fietsers.

Het is broeierig warm wanneer wij van start gaan. In Ville Platte hebben wij onze eerste stop en gaan aan het ontbijt. De oude mannen van het dorp zitten er gezellig aan de koffie en maken een praatje met ons. En zij waarschuwen "It is going to rain!". Deze zin krijgen wij de hele dag van iedereen te horen.

Maar goed wij fietsen rustig verder. De route gaat door het Chicot State Park. Het is een soort moerasgebied. De krokodil laat zich niet zien maar de schildpadden zien wij wel.

De staat Louisiana is dichter bevolkt en dat zorgt voor meer afleiding. Mensen zitten voor hun huis, kinderen spelen buiten en honden lopen los. En die laaste moeten wij goed in de gaten houden want voordat je er erg in hebt rennen zij achter je aan. 😲

Onderweg zien wij maïsvelden, kantoen- en suikerrietplantages. En de silo's onderweg worden gebruikt voor het drogen van de gewassen die van het land komen. In dit gebied wordt ook rijst verbouwd. Op deze velden staat altijd een laag water. Nadat de rijst is geoogst wordt in dit water "Crawfish" gekweekt, een specialiteit van Louisiana.

In Bunkie zijn wij nog net op tijd voor de donut. Deze winkels zijn namelijk open van 5:00 - 12:00 uur. Als wij de winkel verlaten krijgen wij nog 6 donuts mee voor onderweg (the leftovers). Wij nemen ze graag aan want zij zijn heerlijk. Niet echt fietsersvoer.

Op weg naar Moreauville zien wij rechts van ons de regenbuien hangen en af en toe voelen wij wat nattigheid. In Cottonport krijgen wij de eerste bui en moeten wij schuilen. Het lukt ons om droog in Moreauville aan te komen. Maar dan breekt het onweer echt los. Wij vluchten een benzinestation in. Het komt met bakken uit de lucht. Daar komen wij Troy tegen. Hij vindt het geen goed idee dat wij in de regen verder fietsen dus brengt hij ons met zijn pickup. En regelt ook nog voor ons een logeeradres bij een gepensioneerde veearts.

Wij worden hartelijk ontvangen bij de familie Moreau en krijgen een eigen kamer met badkamer. Onze was wordt gedaan en er wordt heerlijk gekookt. Alsof dit de gewoonte zaak van de wereld is. In de avond neemt Henry ons mee naar de fair van de plaatselijke lagere school. Het is buiten dus de voeten krijgen een modderbadje. 😣

Geschreven door

Al 1 reacties bij dit reisverslag

Met die honden had je gelukkig al geoefend in Ecuador :-)

Gisela 2017-10-25 16:45:47
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.