Langs de Sava

Slovenië, Ljubljana

Radeče - Ljubljana; 74,9 km en 432 hms


Na een warme nacht stappen wij weer vroeg op de fiets. Het is lekker koel en wij volgen het fietspad langs de Sava. Een busje verspert ons de weg. Werkmannen zijn de weg aan het afsluiten voor het uitvoeren van wegwerkzaamheden. Wij zijn net op tijd en mogen gewoon door. Al snel blijkt waarom. Hele stukken van het pad zijn weggeslagen. Gelukkig kunnen wij er veilig langs fietsen.

Bij Podkraj houdt het fietspad op en gaat het over in de 108, een drukke weg waar je het liefst niet op fietst. Maar wij hebben geen keus. We jagen de 12 km er doorheen alsof wij worden achtervolgd door de duivel. Ik heb Marga nog nooit zo hard zien fietsen.

Bij een houten, overdekte brug kunnen wij de rivier oversteken naar het dorpje Sava. Koffie vinden wij er niet maar wel een mooie rustige weg naar Litija. Daar hebben ze een bakker én koffie.

Het is vandaag bewolkt dus minder warm, maar wel een hoge luchtvochtigheid. Dus zweten doe ik toch wel. Wij komen door kleine autentieke dorpjes met grote burchten die op instorten staan en oude boerderijen waar nog wordt geboerd. Er zijn heel veel oude fruitbomen en die hangen vol met peren, appels, perziken en pruimen.

Dan rijden wij ineens over een fietsstraat! Auto's mogen maar 30 km/u rijden en voor de fietsers zijn duidelijk,
met rode verf, gemarkeerde fietsstroken.

In Dol pri Ljubljani stoppen wij bij een barretje. Daar worden wij getipt voor een leuke route naar Ljubljana langs de Sava. Zodra wij de stad binnenrijden fietsen wij over een vrijliggend fietspad tot hartje centrum. Er wordt hier opvallend veel gefietst. De voorzieningen zijn hier ook naar.

Geschreven door

Al 3 reacties bij dit reisverslag

Helmpje af hoor voor jullie fietsprestaties, leuke verhalen en mooie plaatjes.

Margaret 2024-07-17 21:59:34

Ik had niet verwacht dat er zoveel gefietst word daar. En dat ze het er ook aan aangepast hebben. Mooi hoor.

Raymond Tieland 2024-07-17 22:48:38

Wat fietsen jullie veel kilometer!! 😀 En wat een mooi uitzicht!!! 😀

Maud 2024-07-18 11:13:01
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.