Langs de Moesel

Duitsland, Trier

Kokkelscheuer - Trier, 74.6 km en 331 hm


Tot Remich is de route prachtig. Wij fietsen vooral over rustige fietsroutes en oude spoorwegen. Het landschap is heuvelachtig met graanvelden die ineens overgaan in wijngaarden.

In Remich stoppen wij voor een koffie. "Make coffee not war" en "Loving life" staat er op de kopjes. Een waarheid als een koe. Dacht iedereen er zo maar over. Er hangt een atmosfeer als in een badplaats en er is meer toerisme. Het zal wel komen doordat Remich aan de oevers van de Moesel ligt.

Wij laten het heuvellandschap achter ons en vervolgen onze weg langs de Moesel. Een prachtig glad asfalt waar wij overheen zoeven met de wind in de rug. De vis uit de Moesel is vast erg lekker want de vissers zitten hier schouder aan schouder langs de oevers van de rivier hun vis te vangen.

Bij Wormeldange steken wij de rivier over en fietsen zo Duitsland binnen. De Moesel vormt de grens tussen Luxemburg en Duitsland. In Oberbillig stoppen wij voor Flamküchen, onze route eindigt vandaag in Trier.

In Trier fietsen wij direct door naar 'Alt stad'. Aangekomen op de 'Hauptmarkt' vergapen wij ons aan alle pracht en praal. Een straatje verderop staat een imposante dom. Van binnen is hij echter heel sober.

Wij zetten onze tentjes op bij campingpark Trevirius aan de Moesel en na een douche keren wij terug naar 'Alt stad' om wat te eten. Wij slenteren nog wat rond en eindigen in een wijnbar waar wij de Markus Molitor, een pilot blanc, uit de streek proberen. Die smaakt ons goed. 🤪

Geschreven door

Al 2 reacties bij dit reisverslag

Dat ziet er heerlijk uit. Genieten. Groetjes van Bas, hij is goed thuis gekomen.

Pien 2023-07-16 20:58:26

In 1976 heb ik deze route vanuit Renswoude via de Rijn tot aan Koblenz- via de Moesel- Trier- Wasserbillig-Luxemburg stad- Belgische Ardennen-La roche en Ardenne- via limburg-Gelderland-retour Renswoude. En dat vol bepakt op een gewone fiets, zonder versnellingen. Hoe bedoel je Monique moe worden op een lichte trekkingfiets met veel versnellingen om te schakelen. Een ding is zeker: het is prachtig fietsen daar. GENIET ZE. groetjes Hijmen

Petra en Hijmen 2023-07-17 13:24:56
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.