Na regen komt wind

Denemarken, Albuen

Rudkøping - Tranekær - Spodsbjerg 29 km ⛴ Albuen 35 km


Voor de regen waren wij gewaarschuwd maar de wind was de grootste boosdoener vannacht. Het tentdoek klapperde vreselijk en kwam regelmatig tegen mijn hoofd. Dus wederom slecht geslapen.

Rond half 9 is het eindelijk droog en pakken wij de fiets. Dit wordt een sombere bewolkte dag. Toch blijven wij bij ons plan een ommetje te maken op Langeland voordat wij de boot nemen naar Lolland.

Wij fietsen naar het Tranekær slot. Het is in vervallen staat en kan niet bezocht worden. Toch zijn er veel bezoekers maar die komen vooral voor de medicinale kruidentuin en het park van het slot. In de orangerie drinken wij koffie met zelfgemaakte sinasappelcake.

Al dagen lang fietsen wij tussen de uitgestrekte graanvelden. Met de zon erop kleurt het goudgeel. Het lijkt hier wel een graanschuur. In Spodsbjerg zijn wij precies op tijd om als laatste de boot op te rijden die dan direct vertrekt.

Op Lolland aangekomen gaan wij voor de wind naar Nakskov waar wij lunchen. Het is nog vroeg dus wij besluiten nog een stukje verder te fietsen. Een stukje van slechts 20 km. Maar waar wij geen rekening mee hebben gehouden is dat wij langs de kust fietsen en steeds van richting veranderen. Hierdoor krijgen wij hem flink tegen waardoor wij nauwelijks tijd hebben om te genieten van de prachtige omgeving. Wij gaan stuk.

Wij zijn echt niet de enige Nederlanders die deze route fietsen. Regelmatig komen wij dezelfde gezichten tegen en bij toeval hebben deze zich vandaag allemaal verzameld op de camping in Albuen.

Geschreven door

Al 1 reacties bij dit reisverslag

Hoi Monique en Marga. Even een tip: wanneer het weer tegenzit, is het wellicht raadzaam om voor een overnachting gebruik te maken van de jeugdherbergorganisatie DANHOSTEL. Die liggen in heel Denemarken. Bij elke locatie daarvan kun je een "landkaartje" bemachtigen waar alle pleisterplaatsen op staan. Succes verder Groet, Hans

Hans Erens 2022-07-08 06:48:48
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.