Dag 62 - Let’s Chica-go Home

Verenigde Staten, Bannockburn

Aantal kilometers gevlogen: 16686 km
Aantal kilometers gereden: 20168 km
Aantal kilometers gehiket: 302.4 km

Leuke, lieve, gewaardeerde lezers,

Het is zover. Vandaag (en morgen) vliegen we huiswaarts. We hebben vanmorgen de vluchtinformatie geraadpleegd en het zag er voorspoedig uit. Om 22:15 uur zal het vliegtuig van papa TAP vertrekken zonder vertraging. We hebben de dag gebruikt om de koffers in te pakken, om uitgebreid te lunchen bij de Denny’s en uiteraard om veel potjes te kaarten (Annick heeft de winst met een ruime marge gepakt, in tegenstelling tot PSV gisteren). Voor iedereen die nachten slecht heeft geslapen vanwege de op dag 40 kwijtgeraakte eendjessok van Koen; we hebben hem vandaag teruggevonden in de mouw van een vest van Jens.

Chicago O’Hare Airport - Illinois, United States of America
Vandaag was de dag van het vonnis; het zwaard van Damocles hing al weken boven onze hoofden. Om stipt 16:00 uur reden wij beschaamd onze gehavende Hyundai Tucson de garage van Dollar binnen. Een medewerker liep langs en keek al hoofdschuddend en verbaasd naar de rechter voordeur van hun eigendom. De krassen liepen van de spiegel helemaal tot het handvat en bestreken daarmee net iets meer dan de vijf centimeter die zou vallen onder ‘gebruikerssporen’. De sleutel konden we in de auto laten zitten en een bonnetje zou binnen een paar minuten per mail volgen. We denken dat ze nog steeds de kosten aan het berekenen zijn, want tot op heden hebben we niks ontvangen.

Vandaag was dus een dag van bezinning en reflectie. Het is een fantastische reis geweest met niks anders dan hoogtepunten (op het hiervoor genoemde dieptepunt na) en meer dan 20.000 kilometer op de teller. Zo zagen we Gertie de eend, een groot draaiend ei, een hele grote fazant, ongewoon grote ganzen, een trol onder een brug, een Krol onder een brug, een kers op een lepel, ’s werelds grootste Pringle, een Hitchhiking Bigfoot, een metalen t-rex, een oneetbare worst, en nog veel meer… Wat was jullie favoriet? Laat het weten in de comments! Wij en Paco hebben vrienden gemaakt voor het leven; de Letse Robert, de Canadese Flip en de Amerikaanse Connor. We hebben veel geleerd en voor ieder die nog een keer naar Noord-Amerika op vakantie wil gaan, hebben wij hieronder een aantal tips:
  • 1. Ben je vegetariër/veganist? Dit concept is nog niet doorgedrongen in de Amerikaanse keuken. Zoek dan eetgelegenheden buiten de Amerikaanse diners. De Mexicaanse en Aziatische keukens bieden tal aan heerlijke plantaardige gerechten.
  • 2. Tim Hortons. Helaas geen locaties in de Verenigde Staten, maar in Canada vind je nergens zo’n lekker en voordelig kopje koffie. De donuts zijn ook niet mis.
  • 3. Autorijden in grote steden? Zoek vooraf uit waar je wilt parkeren, want er zijn genoeg ondernemers die goed aan je willen verdienen. Het rijden is goed te doen, tenzij je de huurauto in een te krap vak wil parkeren.
  • 4. Sta open voor gesprekken met geïnteresseerde Amerikanen en Canadezen. Iedereen is super vriendelijk, is benieuwd naar je verhaal en heeft het beste met je voor.
  • 5. De laatste tip: ‘tips’. Fooi in Noord-Amerika hoort er helemaal bij. In Nederland leg je misschien wat verloren kleingeld uit je broekzak op tafel, maar hier moet de bediening ervan leven. Het absolute minimum in Canada is 10% van het totaal bedrag, en in de VS is dit maar liefst 15%.

O ja… Je zou het bijna vergeten, maar we hebben ook nog sporadisch (meer dan driehonderd kilometer) gehiket in negentien nationale parken. Hier hebben wij ook de nodige lessen opgedaan:
  • 1. Stevige wandelschoenen zijn een ‘must’ als je zonder blaren de driehonderd kilometer wil aantikken. Maak ze na elk park dat je bezoekt goed schoon, opdat je niet onbedoeld plantenzaden verspreid.
  • 2. Zowel Canada als de Verenigde Staten zijn het thuis van grote berenpopulaties. Berenspray in ‘bear country’ is zeer aan te raden, ook al is de lokale bevolking niet altijd onder de indruk van deze gevaarlijke knuffelberen.
  • 3. Bezoek in elk nationaal park voordat je gaat wandelen het ‘visitor center’. Hier krijg je actuele informatie over de begaanbaarheid van de trails, de aanwezigheid van wildlife en tips over de beste activiteiten.
  • 4. Neem voldoende water mee. Een halve liter per persoon per anderhalf uur is het ongeveer het minimale wat je nodig hebt. Bij een hoge moeilijkheidsgraad, een warme dag of weinig beschutting moet je meer meenemen.
  • 5. Zorg bij aanvang van de hike voor een goede routebeschrijving van de trail. Wij gebruikten de app van ‘AllTrails’ (zeer aan te raden, maar de offline-map vereist wel een abonnement) of een foto van de kaart die geplaatst is vooraan de hike.

We zitten momenteel op luchthaven Chicago O’Hare, wachtend op een vliegtuig dat ons mee terug gaat nemen naar huis. De overstap gaat nog even spannend worden. We kijken ernaar uit om alle verhalen nog een keer met jullie te delen, wanneer wij weer in Nederland zijn. Onder het genot van een stukje verse appeltaart bijvoorbeeld.

Wij hebben genoten van de reis en van al jullie reacties. Ontzettend bedankt daarvoor en tot de volgende!

Je favo-bloggers

#OGG #wegaanzoboarden #blognetoptijdaf #Whopperindehollekies #Pacozegtdoei #Flipdoetdegroetjes

Roadkill Count: 1643

UPDATE 22:30
We zijn inmiddels nog altijd niet aan het boarden, geheel tegen verwachting in. De overstap in Lissabon van een uur verwachten we dan ook niet te halen. Een tweede update volgt in Portugal.

UPDATE 17:30 op 8 november
Nadat TAP ons aanvankelijk een vlucht voor morgen wilde verkopen, hebben we na lang onderhandelen toch een plekje op het vliegtuig van vanavond weten te bemachtigen. Er is een vliegtuig en het boarden is inmiddels bijna begonnen. We kunnen niet wachten om vannacht rond 00:00 uur in onze eigen bedden te kruipen.

Geschreven door

Al 13 reacties bij dit reisverslag

Ik kan niet kiezen hoor! Elke dag was weer een feestje om jullie belevenissen te lezen. Ik ga het nog missen! 😉

Saskia 2022-11-08 06:02:58

Wees maar niet bang. Ik zal nooit naar een vegetarisch restaurant hoeven zoeken in Canada of Amerika. Ps. Eerste appeltaart is inmiddels op. Ga straks weer inkopen doen.

Jan van Krijntje 2022-11-08 06:29:07

Wat heb ik elke morgen genoten van jullie prachtige verhalen en foto's. Dit ga ik missen!!! Goeie reis, en hopelijk halen jullie 't vliegtuig in Lissabon. Knuffel voor Paco, en ik kijk al uit naar Flips thuiskomst. 💕

Yvonne 2022-11-08 06:37:49

Ha 2 musketiers. Gehele reis mee te mogen "reizen" was voor ons geweldig. Door de mooie omschrijving en de prachtige foto's waren alle dagen voor ons wel hoogtepunten. Koester jullie mooie vriendschap deze is zeker zo bijzonder als de gehele reis(zen). Zie jullie snel. Dikke kus. XXX

Gina 2022-11-08 07:42:14

3 musketiers bedoel ik :)

Gina 2022-11-08 07:42:34

Halen jullie de overstap wel of niet, that’s the question. Weer genoten van alle avonturen! Mijn favoriet was denk ik de grote gans. Op de verse nagels, of hadden ze die in Amerika ook?

To be or not to be, that’s the question 2022-11-08 07:49:09

Hele goede reis en veilig thuis!

Lisanne 2022-11-08 08:12:30

The Fonz….. Als 1 van de hoogtepunten. Schrok even van 2 maar gelukkig correctie naar 3 musketiers 😳 En de tip van schone schoenen probeer ik al jaren🤡….. Vooral geen zaden en zanden verspreiden dus schone schoenen lijken me heerlijk en dus een hele goeie tip🤡 Vraag is wordt het nachtwerk……? We gaan zien wat TAP gaat doen. 😘

Elly 2022-11-08 09:22:30

Hahahaha.... sorry Elly......dikke vingers....2 zit langs 3..... :) no one left behind :) Bedankt voor het ophalen. Hopelijk voor jullie geen nachtwerk!

Gina 2022-11-08 09:29:47

Welthuis favobloggers

Caroline 2022-11-08 10:43:35

We wachten in spanning af of het vandaag wordt of toch morgen Hoop vandaag maar anders is het zoals het is. Valt wel mee met die dikke vingers denk ik🤡 @Gina

Elly 2022-11-08 15:15:12

Tip 6 Beter niet een vlucht met overstap boeken bij TAP 🤡

Elly 2022-11-08 18:43:32

Wat geweldig fijn om telkens de prachtige foto's te zien en de enthousiaste verslagen te lezen. Heb mooi met jullie mee kunnen genieten. Thanx! Tot de volgende reis....

Henk Bosma 2022-11-15 09:38:00
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.