Ik sta al een tijdje in Évora monte. Deze camperplek speciaal uitgezocht zodat ik vanaf daar de stadjes, dorpjes en andere bezienswaardigheden kan bezoeken. Lekker de tijd nemen en dan 's avonds terug naar de camperplek..
Al aardig wat gezien van de omgeving.
Buiten Évora natuurlijk ook nog andere stadjes met hun geschiedenis bezocht.
Op Évora monte kom ik nog apart terug als de tijd van onrust weer komt en Joep weer zin heeft om te dieselen...voor nu sta ik hier top!
Ik wil een stad even in het stralende zonlicht zetten...Elvas!
Points of interest:
•is een oude vestingstad met een Nederlands tintje. De vestingmuren werden in de stervormige Cosmander stijl gebouwd. De Portugese naam voor Johannes Cieremans.
De vestingwerken hadden vooral een militair doel en hebben belangrijke oorlogen doorstaan. Sinds 2012 staan deze forten op de werelderfgoedlijst.
•Het indrukwekkende 7 km lange aquaduct met zijn 843 bogen en een hoogte van 31 meter. Gebouwd in niet de Romeinse tijd maar in 1498 en voltooid in 1622 maar toch mooi staaltje werk.
•Het militaire fort.
•12 km van de Spaanse grens
Verder houd ik het beetje kort..
Kijk eerst even naar de laatste foto! Echt een geweldige stadspoort!
Die hadden ze van mij omhoog mogen halen en nooit meer open hoeven doen!
Wat een dooie, uitgebluste, onderkomen, uitgeleefde, walgelijke stad is dat...sorry
Gelukkig leef ik nog en heb ik al mijn lichaamsdelen er nog aanzitten want binnen de stadsmuren, wat een zogenaamd voetgangersgebied is, leek het meer op een scene uit de cultklassieker, deathrace 2000, waarin je extra punten krijgt voor iedere voetganger die je dood rijdt.
Een stad die werkelijk geen bal doet om met recht op de unescolijst te staan.
En ik me werkelijk heb zitten afvragen of de samenstellers van die lijst, ooit zelf nog wel eens de moeite nemen en gaan kijken hoe dit zogenaamde erfgoed behandeld en beschermd wordt door de mensen die er wonen.
Jammer dat veel toeristen niet meer kritisch kijken maar vaak alleen nog maar als een dolle hond de monumenten afrennen en bijna alleen nog maar dingen zien door de beperkte lens van hun camera en niet meer verder kijken dan dat en dat zijn nu precies de mensen die vervolgens hun mening geven op de sociale media. Sorry not me!
Mooie praatjes en foto's op de lok toeristensites, maar bbbrrrr nee.
Nogmaals de toegangspoort optrekken,
dichtlassen en voor eeuwig dicht laten is mijn dwingend advies..
Bbbrrrr zelfs de zon wil daar niet komen.
Tchau
Geschreven door Debs.travels