Het prachtige schiereiland Peñiscola

Spanje, Peníscola / Peñíscola

Neergestreken in het prachtige, om haar witte stranden bekend staande Peñiscola aan de Costa Azahar in de streek Valencia.
Ik ben een echt geschiedenis mens maar kan ook halsreikend uitkijken naar de wereld in ontwikkeling op weg naar de verre toekomst van sience fiction en het ontdekken van werelden buiten onze wereld, tijdreizen en overstralen van materie maar die tijd zal ik niet meer meemaken dus houd ik het bij de geschiedenis van deze wereld.

Peñiscola werd in 1233 veroverd door koning Juame de 1ste van de Moren.
Deze hadden hier een Arabische citadel gebouwd. Met de verovering van de citadel kwam er ook een einde aan de Moorse heerschappij, op het 64 meter boven zeenivo, uitstekende schiereiland.
Op de ruïnes van de citadel bouwde men tussen 1294 en 1307 de burcht.
Peñiscola was de thuisbasis van de tegenpaus Benedictus xIII, deze zetelde hier in 1411, werd afgezet in 1417 maar leefde tot zijn dood in 1423 in de burcht.
( tegenpaus ff zelf opzoeken want dat was in die tijd wel een dingetje, het Christendom en wie is de echte paus)

Peñiscola is een grote toeristische trekpleister en wordt door vele bestempeld als het mooiste stadje van de Costa Azahar en staat op de lijst van de 56 mooiste stadjes van Spanje.
Momenteel wordt de burgt gerestaureerd en kan men deze niet bezoeken.

Das mooi want het is daadwerkelijk een monster van een stadje en heb je geen gegronde reden om daar naar toe te gaan. Ik denk dat de "vele" die dit bestempelen als het mooiste stadje van de Costa Azahar, al goed diep in het sangria glaasje hadden gekeken toen het buro voor toerisme hen een enquete formulier onder de neus hield.
En in heel uitgestrekt prachtig Spanje komen ze niet verder dan een lijst met het duizelwekkende getal van 56 mooiste dorpjes?? Of bedoelde ze alleen in Valencia en is er bij de vertalling vanuit het Spaans iets grandioos mis gegaan en moest dat eigenlijk zijn:
1 van de 56 spuuglelijke door toerisme verkwanselde, ooit prachtige historische Spaanse stadjes...lijkt me dichter bij de waarheid.
De prachtige brede witte stranden waar men zo geweldig over praat, bij alles wat betrekking heeft op het toerisme, liggen bezaaid met rommel en kilo's plastic uit zee of wat men gewoon uit zijn handen laat vallen. Zo toeristisch als het hier is en waar men hier op inzet, betekent mijn inziens dat in het toeristenseizoen de stranden propvol liggen met miniscuul geklede, geolijf-oliede bruin en knapperig gebakken toeristen waardoor elk zicht op een witte zandkorrel een unicum en
feest zal zijn.
De gezellige tapas restaurantjes en winkeltjes zullen waarschijnlijk na het voltooien van de restauratie aan de burgt op het gemeentelijk programma staan, ik heb ze vooralsnog niet kunnen vinden.
Overal zijn ze aan het bouwen of renoveren. Overal, echt overal staan appartementencomplexen en hotels voor de nooit verzadigde toerist.
In het dorpje op de rots zelf maken, hostels, leegstaande panden en de auto's de dienst uit en mag je blij zijn als je die wandeling zonder al te veel kleerscheuren overleeft.

Soms moet een (gemeentelijke) overheid zijn erfgoed beschermen tegen toeristisch verval, dat hadden ze in Peñiscola al in de vorige eeuw moeten doen maar hebben dat nagelaten en zichzelf verkocht aan de toerist en dan je dorpje op een lijstje zetten van, oh mijn God, de enorme hoeveelheid van 56 mooiste dorpjes, is dan wel heel erg cultureel/historisch zwakbegaafd.
Mocht die lijst toch kloppen, dan zit mijn trip er na het verblijf bij mijn dochter in Spanje op want dan is volgens hun eigen objectieve lijst de rest van Spanje niet om aan te zien.

Wel en zeker aan te raden is het om je even los te rukken uit het prachtige Peñiscola ( sarcasme dus) en even ietsjes land in waarts te snuffelen.
Bezoek natuurpark Serra D'lrta en het gebied El Maestrazgo tussen Castellon/Turuel, met historie dat terug gaat naar de tijd van de Moren, tempeliers en ridders, en geniet dan van de heerlijke mandarijnen, sinaasappels en citroenen, die overal om je heen groeien...en doe eens gek en pak daar een echt niet toeristisch tapas restaurantje mee...

Dit is mijn mening he amigos y familia, wil niemand tegen het hoofd stoten maar als je het mij vraagt....zie dan bovenstaande verslag

Adios

Geschreven door

Al 1 reacties bij dit reisverslag

Leuk geschreven :D Duidelijk een plek die ik kan overslaan dan.

Nick 2019-12-18 08:01:28
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.