Glaskogen Nature Reserve en ons eilandje

Zweden, Arvika kommun

Uitgeslapen tot 9uur (!) wat een zaligheid. Het weer was ons weer goedgezind hoewel de zon zich al snel achter de bomen verschool en ons strandje in de schaduw lag. Maarten stookte het vuur op in de vuurkuil en maakte het gereed om eitjes op te bakken. Jan maakte roerei en we toasten het brood op zilverfolie. Het werd een uitgebreid ontbijt waar we lekker van smulden.

We lieten de Dude een hele dag staan en trokken vlak voor de middag het bos in aan de overkant van het pad. We wandelden op kleien paadjes tussen struiken en naaldbomen naar een uitkijkpunt (oranje streepjes volgend). We kwamen niemand tegen en het was prachtig in de natuur. Het uitkijkpunt was minder spectaculair dan dat van gisteravond maar de route zeker even mooi. We wandelden langs een riviertje weer naar beneden en kwamen uiteindelijk weer op de weg waar aan ons plekje was. We wandelden zo’n drie uur en waren toen terug voor de lunch en een chill middagje aan het water. Maarten en ik deden eerst onze afwas die al twee dagen opgestapeld stond.

Toen de lunch wat gezakt was waagden we ons aan de grote oversteek naar het eilandje dat voor ons in het meer lag. We schatten op zo’n 500-800 meter afstand (afhankelijk aan wie van ons je het vraagt). Jan leidde de troep en met z’n viertjes raakten we aan de overkant en terug - super trots en voldaan. Daarna was het tijd voor een serieus borrelblad. We installeerden ons in de vuurkuil. Maarten zorgde voor vuurspektakel. Hij timede het zo dat we tussen 7 en 8 mooie kooltjes hadden voor onze zalmfilets en groentjes. De bbq was weer voortreffelijk! Jan en ik lazen in onze boeken, de jongens volgden hun sociale netwerk en we genoten van de rust. Ik belde nog even met Leon om te horen hoe zijn eerste dagje was en vond het fijn om te horen dat Robbe morgen al samen zou komen blokken. Ze zouden elkaar stimuleren. De Zweden die gister op het veldje stonden waren vertrokken en er kwam een groepje stille Spanjaarden voor in de plaats maar die stonden aan de andere kant van de plek, dus het was nog steeds heerlijk rustig. Het was een zalige avond met de rust over het meer. Rond half twaalf begon het te donker te worden om te lezen en kropen we in ons bedje. Maarten en Jelle sloten de avond af met een koele nightswim.

Geschreven door

Al 2 reacties bij dit reisverslag

Je krijgt de kriebels als je dit allemaal leest en ziet. Ik geloof stellig dat dit niet de laatste keer is dat jullie in het noorden zijn. Ik geniet van de verhalen en de foto's.

opa 2021-07-22 09:45:43

Ik word wel een beetje jaloers als ik de verhalen lees. Het eilandje ken ik nog wel.Ik heb de overtocht ook gezwommen. Omdat ik toen dacht dat het 300 meter was. Maar het viel zwaar tegen. Ik was blij dat ik terug was. Ik wens jullie nog hele mooie dagen en een goede reis.

Toon 2021-07-25 09:27:19
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.