Hikkaduwa dag 2

Sri Lanka, Nalagasdeniya

Hoi allemaal,

Nou zo lang als het verhaal gisteren was, zo kort wordt ie vandaag, want we hebben namelijk niks uitgevreten. Nou ja niet helemaal niks maar je begrijpt wel wat ik bedoel. En daar was het ook wel ff tijd voor!

Ja: de trein kwam langs denderen vannacht. Ik had toevallig vannacht de smart watch van Luuk om omdat we wilden kijken wat mijn laagste hartslag was s nachts (vonden we grappig). Nou toen we het ging uitlezen konden we precies zien hoelaat de treinen langs waren gekomen. Wordt je vredige slaap ineens onderbroken door een kolere herrie, resulterend in een hartslag van 140.
We besloten om niet in het hotel te ontbijten. Het zag er allemaal niet heel gezellig uit en we gingen net zo lief naar het strand. Nadat we een beetje uitgeslapen hadden pakten we onze spullen en gingen op pad. First stop: snorkelen bij een rif. Luuk huurt een snorkel voor een uurtje bij een zeer irritant en vasthoudend mannetje. Meneer, we hoeven echt géén catamaran tour (waarbij je zelf mag roeien). Ook niet als je het vijf keer vraagt. En ook niet als je dan alsnog ee kwartier naast ons blijft staan. Als Luuk de snorkel wil betalen heeft ie alleen groot geld. Daarvoor moet het mannetje geld wisselen en daar wil ie dus ook nog even 100 roepies extra voor. Hoo, niet alle mensen zijn hier aardig. Ik vraag me af of het een boeddhist was. Guess not.
We gaan snorkelen en er zijn veel mooie vissen te zien! Hele lange dunne met blauw en bruin patroon, van die parelmoer vissen, driehoekjes, zebravissen. Een clubje mensen zwemt dicht bij elkaar wat verderop. We gaan er ook heen en ja hoor: een schildpad! Hij is prachtig en ik kan hem gewoon aanraken, zo dichtbij zwemt ie (niet dat ik dat doe). Hij zwemt zo lekker relaxed en gaat mee met de stroming. We zwemmen een tijdje mee. Het is echt rustgevend. Ik moet de hele tijd denken aan de kleine zeemeermin. Disney in real life.

Daarna gaan we naar het strand bij het leuke tentje waar we gisteren ook waren. Het is inmiddels 12 uur en we hebben nog niks op en dat vinden we een prima excuus om weer bij het leuke tentje neer te strijken. We gaan weer voor die mega lekkere juice en gezonde bowls vol met groente en kokosrijst. Daarna chillen we op het strand. Het is echt niet uit te houden in die zon. We zwemmen regelmatig in de hoge golven. Sommige golven komen als een muur van water op je af! Zo krachtig zijn ze dan. Dan moet je echt duiken wil je niet meters ver mee gesleept worden. Als je dan net onder duikt en de golf gaat over je heen hoor je een oorverdovend gedonder van de golf. Ik heb mijn zonnebril nog op en Luuk zegt: geef maar aan mij. Elke keer steek ik
mijn zonnebril namelijk als een soort
vlag uit het water zodat ik ‘m niet kwijt raak, maar dat is niet het beste idee. Drie golven later: Luuk is mijn zonnebril kwijt. 🤬🤬 Daar baal ik wel van, hij was net zo leuk. Je wordt bedankt Luuk want ben je toch verschrikkelijk handig.
Nu ik toch mijn zonnebril kwijt ben kan ik net zo goed als een soort menselijk surfboard met de golven mee gaan. Af en toe hebben we ‘m net op het goeie moment te pakken en wordt je gedragen door de golf tot het einde. Dat is echt grappig. Als een stel kleine kinderen spelen we een hele tijd in het water. Hoewel dit niet echt kinderspel is. Totdat we weer honger krijgen en we gaan weer terug naar het tentje. Ik ga voor cappuccino en bananenbrood en Luuk voor een burger. Heerlijk dagje zo. Aan het einde van de middag wordt het een beetje bewolkt en besluiten we nog een surfboard te huren. Het is heel druk en aangezien iedereen op dat stukje zee waar de golven goed zijn nog
vrij weinig ervaring heeft met surfen (including me) is de kans groot dat je tegen iemand aan knalt. Ik probeer het even, maar de krachtige golven en tientallen mensen om me
heen halen de lol er een beetje vanaf. Ik geef het board aan Luuk en ga op het strand zitten kijken en praat nog wat met een meisje uit Singapore. Inmiddels gaat de zon al een beetje onder en meteen hangt er zo’n zen sfeer op het strand. Als de lucht weer zo mooi roze kleurt en daardoor ook het water en het zand een roze tint geeft, weet ik weer even voor 100% zeker dat het strand mijn lievelingsplek op aarde is. Wat het nog leuker maakt is dat ik de zonsondergang niet alleen met Luuk maar ook met een hond die naast me komt zitten kan bekijken. Als de zon dan echt is onder gegaan lopen we naar een rijst en curry restaurant. Het moest er maar weer een keer van komen vonden we. Voor weinig hebben we een lekkere maaltijd. Ik versla Luuk twee keer met pesten (het kaartspel dan hè). Mag gezegd worden. Op de terugweg lopen we nog evens langs een winkel om een nieuwe zonnebril te scoren. Afgezien van wat hilarische modelletjes zit er niks tussen. Ik koop wel een ketting met een solar kwarts steen eraan, die ik gisteren al op het oog had. Deze half edelsteen zou de volgende werking hebben: “Zoals bij meerdere kwarts soorten is dit een energie verhogende en versterkende steen, waarbij harmonieus contact met de eigen geest van groot belang is. Solar Kwarts geeft emotionele kracht en ondersteuning vanuit een grote kernachtige energie.” En dat voor 6,50! T is wat. We gaan het meemaken. En nu zitten we met roodverbrande hoofden op onze kamer de plannen voor de komende dagen te bespreken. We gaan weer richting het binnenland om morgennacht of donderdagnacht Adams peak te beklimmen: een berg waar buddha zijn eerste stap op aarde zette. Die befaamde pelgrimstocht à 5.500 traptreden kunnen we natuurlijk niet overslaan.

Tot morgen! 🐢🌙🐶

Geschreven door

Al 3 reacties bij dit reisverslag

Mooie foto's!!! lekkerndagjengehad zo! af en toe beetje minder is niet erg! ik ben benieuwd wat die steen met je gaat doen! ik heb vannacht maar wat wietdruppels genomen want ben vaak wakker en pijn in mn nek, nog beetje wennen aan de nieuwe omgeving denk ik! Maar het helpt! geslapen als een roos! veel plezier weer morgen! Ik ga koffie zetten voor de oudjes! xx

Floor 2019-03-12 18:02:00

Idd mooie foto's weer. Fijn zo'n rustig en relaxed dagje ertussen. Jammer dat Luuk je bril kwijt is geraakt, het was wel te verwachten hoor, echt weer iets voor hem....;) Ben heel benieuwd hoe jullie de 5500 traptreden gaan ervaren...Hoop niet dat het al te heet is dan. Veel plezier morgen met de pelgrimstocht. Welterusten en tot morgen! XX

Helene 2019-03-12 20:13:59

oooh het ziet er zoo mooi uit allemaal. I'm jealous! ;) Lekker surfen/zwemmen in de golven, lekker eten, relaxen, genieten van de rust... (en soms wat frustraties als je vriendje iets van jou kwijt raakt, haha). Mochten jullie nog zin hebben om eind april weer te gaan surfen, ga dan lekker met ons mee naar Bretagne :D Er is een kamer vrijgekomen in het Surfhouse waar wij elk jaar verblijven. Ook daar heb je krachtige en soms hoge golven, maar nooit veel mensen in de line up <3 Enjoy today!!

Eef 2019-03-13 09:54:30
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.