Nusa Ceningan & Nusa Lembongan

Indonesië, Bali

Ai ai pirates!

Ik bericht jullie vanuit mijn hangmat voor ons huisje dat uitkijkt over de helderblauwe lagune tussen Nusa Lembongan en Nusa Ceningan. We zijn aangekomen bij Le Pirate! Dit plekje is gewoon echt te schattig voor woorden. Er staan een stuk of 7 wit met blauwe huisjes langs het water, naast een mini zwembadje met gestreepte strandstoeltjes. Overal hangen leuke versiersels en staan palmbomen. Als je nog niet gegoogled hebt, moet je dat echt even doen! Vandaag was het helaas niet zulk mooi weer, dus ik heb nog geen mooie foto's kunnen maken. Die komen morgen!

Maar eerst even terug naar vanochtend. Ik moet gewoon even nadenken. Je maakt zoveel mee op een dag. Je raakt het besef van tijd ook een beetje kwijt. Dat het vandaag zondag is bedenk ik me nu pas.

Na een ontbijtje bij onze homestay worden we keurig op tijd opgehaald door Rocky Fast Cruises. Dit is de maatschappij die we hebben gekozen. Relatief duur, maar wel een van de betere. Er is niet echt regulering wat betreft die bootjes in Bali. Iedereen met geld koopt een speedboot en gaat toeristen overvaren. Niet altijd je van het dus. De overtocht gaat prima, we komen aan bij een supermooie baai Mushroom Bay. Het is hier bijna nog mooier als op Bali. We worden naar de Yellow Bridge gebracht. Deze brug verbindt Nusa Lembongan met Nusa Ceningan. Het blijkt dat ons hotel zich op Ceningan bevindt. Woepsie. Nou ja, het is 1 km verder en alles is verder geregeld met vervoer.

Op de beide eilanden rijden dus geen auto's. Lekker rustig! Wel zie je een soort omgebouwde pick-up trucks waar toeristen in vervoerd worden van boot naar hotel en terug. Er is een smal weggetje en je komt maar weinig mensen tegen. Alleen de weg vlakbij Yellow Bridge is iets levendiger. We checken in bij Le Pirate en zien ons huisje: 4 stapelbedden. Eigenlijk lijkt het me ook best wel grappig om hierin te slapen. Maar even later komt de eigenaar vragen of we naar een ander huisje willen met een normaal bed. Daar zeggen we geen nee tegen. Daarna fixen we een scooter bij het hotel en verkennen Nusa Ceningan. Er komt een flinke onweers- en regenbui aan dus we stoppen onderweg bij SeaBreeze, een paar honderd meter verderop. Hier lunchen we. Echt een leuk tentje met schommels in het water, hangmatten en zelfs schommels als stoelen binnen. Het kijkt uit over de baai. Na de lunch regent het nog steeds, maar we willen toch weg. Poncho aan en gaan met die banaan. Het eiland is heel groen. Onderweg stoppen we bij Secret Beach en Blue Lagoon. Mooie baaitjes met wit zand en blauw water. Ook stoppen we onderweg bij een schommel in het water (in de baai tussen Lembongan en Ceningan). We een gids die ons de weg wijst: een leuke doggo. Hij is niet weg te slaan en gaat telkens voor ons lopen. We mogen niet inhalen en waar wij gaan is hij. 🐶❤️ De wegen zijn best slecht wat af en toe een beetje tricky is, maar ik heb natuurlijk een ervaren chauffeur bij me. Zelf rij ik ook nog een stukkie 🛵

We rijden door naar Nusa Lembongan via de brug. We touren een beetje en stoppen bij een strand waar je een goed uitzicht hebt op Mt Agung en Mt Batur. Smokingggg close! Toch wel indrukwekkend om van zo dichtbij te bekijken.

Daarna zijn we helemaal doorweekt en gaan we terug naar Le Pirate. We zwemmen nog even en chillen in de hangmat. Nu gaan we hier nog even wat eten en bepalen wat de planning voor morgen en de komende dagen is. Morgenochtend gaan we snorkelen op drie plaatsen in de buurt en in de middag misschien nog naar The Deck op het andere eiland. Dit is een leuke tent die uitkijkt op een surfbreak. Hopelijk gaat morgen de zon weer voor ons schijnen 🌞

Ai ai! 🏝

Geschreven door

Al 2 reacties bij dit reisverslag

Wat een gevarieerde vakantie. Geen moment om je vervelen. Wel fijn als er een zonnetje komt bij de waterschommel. Heel charmant hoor Naat, de cape met helm. Staat je goed. Hoop dat jullie lekker hebben geslapen in het kleine huisje en gelukkig niet in een stapelbed. Naast elkaar is toch veel gezelliger. Snorkelen zal ook wel een hele ervaring worden. Tot de volgende ronde dan maar weer. Liefs oma Eef

Oma Eef 2018-01-08 07:56:16

hee daar, jullie al gesproken via de app natuurlijk maar wil even zeggen dat ik nu ook via de mail kan kijken, zo zijn de foto's nog mooier! De huisjes zijn echt geweldig en weer genieten van t uitzicht. we volgen jullie op de voet en genieten mee. Jammer toch van die Aziaten...haha! die maken overal reportages van..haha! Toch leuk he Naat je af en toe een hondje tegenkomt.... wij trekken dat aan op de een of andere manier van die harige monsters...hihi! lieve groetjes en dikke kus van mij

mam 2018-01-08 13:17:50
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.