maandag 05/05/2025 - bewolkt 13°
(21.7 km / totaal: 68.00 km) - (+325 m / -418 m)
"Motregen, modderpaden en een alternatieve route”
Na een onrustige nacht op een minder dan geweldige matras, met acht andere pelgrims die niet bepaald de gezelligste slaapgenoten waren, begin ik de dag toch met frisse moed. De albergue in Zubiri was niet de meest comfortabele, maar goed, dat is de Camino: soms moet je doorzetten.
Weerbericht: ‘regen, regen, regen’... niet helemaal
De weersvoorspelling voorspelt alleen maar regen. De zinnen die ik ‘s morgens hardop in mijn hoofd herhaal zijn dan ook: “Jij hebt regen, regen, regen” (tot groot vermaak van de andere pelgrims). Met mijn poncho over het hoofd en rugzak beginnen we met volle moed. Maar gelukkig viel het mee. De eerste vijf kilometer zijn inderdaad nat, met motregen die zich niet echt wil besluiten om écht door te zetten. Daarna verandert het weer: 13°C, bewolkt, en veel aangenamer voor een lange dag wandelen. Het lijkt wel de Camino zelf die me een beetje gunstiger behandelt.
Modderpaden en bossen
De route zelf is een verrassing. Het landschap is glooiend en minder pittig dan gisteren, het is een rustige, mooie etappe. Veel bossen, door de regen van de vorige nacht zijn de paden modderig en glibberig. Altijd goed opletten! Maar wat maakt het uit? Je bent buiten, het is een avontuur. Soms voel me net een kind, met modder tot aan zijn knieën.
De alternatieve route: rust in plaats van asfalt
Nu komt het leukste deel van de dag: ik wil de drukke buitenwijken en industriegebieden van Pamplona vermijden. Dus bij Trinidad de Arre besluit ik de alternatieve route te nemen door het park langs de rivier. Het is zalig rustig, en zelfs de zon besluit zich even te laten zien. De vogels fluiten, het geluid van de rivier is ontspannend, en het is een fijn moment om even tot rust te komen.
De drukte van de stad lijkt ver weg, en je voelt gewoon de serene energie van de natuur om je heen. Dit is de Camino op z’n best!
Aankomst in Pamplona: Casalbarrola albergue
Rond twee uur arriveer ik in Pamplona, maar niet in de drukte van de stad – ik blijf ver van de stadskern en ga naar de Casalbarrola albergue. Het is een rustige plek, en ik ben blij met deze keuze. Mijn voeten zijn moe, maar tevreden. Tijd voor een douche, de dagelijkse was, een rustmoment en misschien een klein siësta om de batterij weer op te laden voor de volgende etappe.
Dag 3 in het kort
Afstand: ±22 km
Tijd: 6 uur wandelen
Weer: motregen, daarna bewolkt en aangenaam (13°C)
Moeilijkheid: modderige paden en glooiende heuvels
Albergue: Casalbarrola – rustig, aangenaam, veel voorzieningen.
Morgen ga ik verder richting Puente la Reina – benieuwd wat de Camino voor me in petto heeft!
Buen Camino!
Geschreven door TrueHikers