Vogeltjes, vogeltjes en nog eens vogeltjes

Colombia, Pueblo Rico

En al weer ging de wekker vroeg af. Na een snelle koffie zaten we om 05.30 uur in de auto voor de rit de berg op. Vandaag niet weer naar de top, maar slechts tot halverwege. Dit omdat de vogelsoorten verschilden afhankelijk van de hoogte.

Na ruim een uur rijden waren we op de plaats van bestemming. Daar trokken de wolken op voor een prachtig gezicht op de bergen.
Eindelijk licht om te fotograferen. Met mijn 200-500mm lens probeerde ik weer de vogels vast te leggen die we konden vinden. En natuurlijk zaten ze allemaal weer ver weg, in het donker, bewogen ze te snel of waren ze te klein, met heel veel tegenlicht of snel vliegend. Kortom, de uitdaging was weer groot genoeg. Vogels spotten en vogels fotograferen blijken toch verschillende activiteiten te zijn. Het was niet altijd gemakkelijk te kiezen tussen kijker en camera.

Vanuit de toren, eigenlijk de eerste stopplaats waren de kolibries mooi te fotograferen bij redelijk zonlicht. En, er leek een goede foto tussen te zitten. Kortom, het gaat elke dag beter. We zijn gewend aan de hoogte, de warmte en de regen en de fotografie routine komt ook al weer terug. Vogels fotograferen in het bos blijft moeilijk, het gaat veel beter in de omgeving van de lodge.

Ook nog even bezig geweest met fotografie van de naastgelegen rivier met grijs filters, blijft ook altijd mooi om te doen.

Na het diner, een baardje met rijst, werd de vogellijst van de dag weer behandeld. Gids blijkt toch elke keer weer veel meer gezien te hebben dan wij. Haha. Morgen eerst nog even vogelen rond de lodge en daarna door naar Tinamu, een flinke rit van 4 uur, grotendeels door de bergen.

Geschreven door

Al 3 reacties bij dit reisverslag

Ziet er prachtig uit. Hier in rooi ook veel regen maar jullie paardjes deert dat niks.Alles prima hier

gerdien 2023-11-24 09:33:59

Mooie foto's! En wat is dat rare beest op het pad? beverachtig? Hopelijk mag je morgen iets langer blijven liggen!

jacquelijne.opreis 2023-11-24 17:31:23

Het rare beest is een agouti, een hertachtig knaagdier. Elke keer als de bananen door de vogels leeg waren gemaakt gingen de agouti ‘s met de schillen aan de haal.

peters.blog 2023-11-24 23:55:00
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.