Het avontuur lonkt weer

België, Antwerpen

Het zal altijd blijven kriebelen: op avontuur trekken naar een land dat niet direct bij de deur ligt.

Dit jaar is het Japan geworden, ook naar aanleiding van de wereldtentoonstelling in Osaka.

We vertrekken donderdag 8 mei via Peking en door het tijdverschil van 7 uur, zullen we vrijdagvoormiddag aankomen op Kansai Airport in Osaka. Onze route gaat na enkele dagen verder naar Kyoto waar we nog een zijsprongetje nemen naar het Nara-park. Uiteraard willen we, de wereldgeschiedenis indachtig, Hiroshima zien en gaan we de Fuji-mountain bewonderen vanuit een traditioneel Ryokan-hotel. Onze laatste bestemming is Tokyo van waaruit we op zaterdag 24 mei weer richting België vertrekken.

We zijn ons bewust van de uitdagingen die ons te wachten staan. De taal is denken we het moeilijkste. Ons verplaatsen zou ‘een fluitje van een Yen’ moeten zijn, gezien de alom geprezen stiptheid en snelheid van het Japanse openbaar vervoer. Onze Japan Rail Pass ligt al klaar en om de enkele minuten is er een Shinkansen hogesnelheidstreinen die de grote steden met elkaar verbindt. Maar evengoed zullen we ronddwalen in wijken, tempels en parken. Zoeken we de beste sushibars waar we allebei fan van zijn en als het budget begint te nijpen kunnen we voor 400 Yen (is ongeveer 3 Euro) in een konbini supermarktje een bentobox ophalen.

De vele tempels in Osaka, keizerlijke paleizen van Kyoto en Tokyo, historische musea, het Vredespark in Hiroshima, Nara met de honderden sikahertjes die je maaltijd uit je rugzak jatten, matcha-thee drinken, ontspannen in een Onsen, in winkeltjes snuisteren naar de mooiste kimono… het staat allemaal op ons verlanglijstje.

Waar we hopen van gespaard te blijven, zijn de capsulehotels waar je in geval van nood kan overnachten en van aardbevingen of tsunami’s die door de Pacifische Ring van Vuur waar Japan in ligt ons wel eens parten zouden kunnen spelen.

Wie graag ons Japans avontuur volgt, kan zich aanmelden met een email adres. We hopen overal voldoende wifi te hebben om regelmatig een verslag te schrijven over wat we allemaal beleven.

Mata né !!!

Suzanne en Kris

Geschreven door

Al 3 reacties bij dit reisverslag

Kris veel plezier daar in het verre oosten. Geniet van de rijzende zon.

Herman 2025-05-07 15:54:10

Hallo Allebei Weeral onderweg…succes!! en zoals jullie weten volg ik jullie op de voet…zeker de verslagen daar kijk ik naar uit… Groetjes

Berthy 2025-05-11 12:00:52

Hi Suzanne en Kris! Waw, dat ziet er allemaal prachtig uit wat jullie gaan doen. Ik wens jullie een goede reis met heel veel leuke ervaringen!

Alida Bruyndoncx 2025-05-11 12:31:57
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.