Een héél koude nacht!

Australië, Ceduna

Cor: goh, kijk eens! Dat kan geen toeval zijn: 6809 (de code van het toiletgebouw) ……..
……Geen idee, Cor? ……. Jij bent van het onthouden van data ….. Het jaar en de maand, waarin we elkaar hebben leren kennen!!

We trekken vandaag verder via de A1, nu de Eyre Highway, richting Kimba. Kimba ligt ongeveer midden op Eyre Peninsula (schiereiland).

Toen we om 8.30 uur vertrokken was het nog maar 14 graden. Maar het belooft een mooie dag te worden: wat kleine schapenwolkjes en zonovergoten. We beginnen gewoon in onze joggingbroek en makkelijke bovenkleding (ik wijd niet uit :) en tegen de tijd dat het koffie-/theetijd is, kunnen we ons omkleden.
Om ons heen zien we uitgestrekte schapenweilanden en graanvelden.
Na de koffie worden de weilanden en graanvelden afgewisseld met bossen. Onderweg komen we door heel kleine dorpjes, die we even inrijden. De tijd heeft hier stilgestaan. Alle dorpjes hebben grote graansilo’s. Ze hebben hier ook regio-scholen ipv scholen in de dorpjes. Het is zaterdag, de schoolbussen hebben rust.
Naast de weg zien we een pijpleiding lopen: voor water!
In zo’n dorpje even staan praten met de chauffeur van een roadtrain; hij had even pauze. Hij vertelde, dat een chauffeur 60 uur mag rijden, maar wel vóór elke 12 uur een (korte) pauze moet houden. Er wordt op gecontroleerd!
De man denkt, dat het water in de pijp uit de Murray river komt. (Merel? Michael?). In ieder geval niet uit de meertjes in de omgeving, want die zijn zout! Zo’n 60 km van de kust af en dan zout? Dat moet ik nog maar eens nazoeken op internet! Zoals ik zoveel nog wil weten: ik heb mijn vragen maar opgeschreven, dan kan ik later achter de antwoorden aan.

Iedere bocht, elke heuvel brengt ons het volgende deel van onze 3-d film.

Rond de middag is de temperatuur opgelopen tot 25 graden. We stoppen in Kimba. We maken een rondje in het dorp en zijn even toeschouwer bij een wedstrijd bowling. Meteen ook een praatje natuurlijk. Kimba heeft 8 teams, vaak bijna een familie-aangelegenheid in dit kleine dorp.
We lopen later langs een 3-klassige basisschool, een regioschool. Er staan ZEVEN bussen klaar om kinderen uit de wijde omtrek op te halen.

En morgen: mórgen wordt het een héél bijzondere dag: we ontmoeten Merel, Michael, de honden, David, Marion en Fee in Quorn! We gaan sámen een paar dagen kamperen! Zo’n zin om elkaar te ontmoeten!

Geschreven door

Al 8 reacties bij dit reisverslag

Wat heerlijk dat jullie elkaar gaan zien. Heel fijne dagen samen. 🤗🌺

Marloes 2024-10-20 06:43:25

Fijne dagen samen met iedereen daar

Marian 2024-10-20 06:55:04

Wat een leuk verhaal weer Elske van jullie belevenissen. Ik kan me heel goed voorstellen dat Cor en jij er naar uitkijken om Merel, Michael en hun honden weer te zien en natuurlijk jullie ook om te horen wat David, Marion en Fee hebben meegemaakt op hun Australië tour. Liefs uit Amsterdam!

Yvonne 2024-10-20 07:36:21

Wat goed om iedereen weertje zien!! Veel plezier.

Anouk 2024-10-20 07:37:35

Vanochtend even een inhaalslag van al jullie mooie reisverslagen, prachtig en zo beeldend beschreven. Alsof ik meelifte in jullie camper 😉. Wat een foto's, wat een land, mooi hoor. Een hele belevenis, stoer hoor! Geniet van de family ontmoeting 😘

Mary-Joan 2024-10-20 09:33:04

Heel veel plezier met zn allen. Doe ze de hartelijke groeten van ons..Dank jullie vd mooie verslagen..

Yvonne en Simon 2024-10-20 11:06:17

Wat een heerlijk verhaal en weer mooie plaatjes erbij....super leuk en bijzonder allemaal. En dan bijnaaaa....de kids ontmoeten...wat heeerlijk. Beetje jaloers ben ik wel...🥴😏. Geniet met volle teugen met elkaar.🍀😘👌

Matty 2024-10-20 11:24:38

Fijn na deze mooie reis, dat jullie nu de kinderen gaan ontmoeten. Doe ze allemaal de groeten en nu ook weer een mooie tijd samen.

Henny 2024-10-20 11:57:50
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.