Van Rjukan naar Geilo

Noorwegen, Miland

We houden ons best wel goed aan ‘het minderen van suiker’, maar vandaag ….. kon ik het niet laten. Er is vanmorgen even stress, want er is een voorlamp van de camper stuk. We hebben wel een nieuwe bij ons, maar hebben écht een monteur nodig om de lamp te vervangen. Dus de dichtstbijzijnde garage gegoogeld (lang leve internet) en wij op pad (lang leve het navigatiesysteem). Ergens achteraf vinden we de garage en een alleraardigste monteur maakt meteen tijd om ons te helpen! Nieuwe reservelamp erbij, betaald zonder bon, wij blij en een fooi gegeven! En toen …… ging ík naar de bakker 😉. We kunnen weer op pad!

Langs rivieren, fjorden, brede dalen met boerderijen en tenslotte over de hoogvlaktes van de Hardangervidda. Alles is indrukwekkend, maar de vidda vinden we gewoon geweldig! Vooral de begroeiing is fascinerend en hangt natuurlijk samen met de hoogte (boven 1000m). Hier zijn veel skigebieden, met privé-huisjes, maar natuurlijk ook grote hotels en hutten. In de zomer is het hier erg rustig en kunnen we volop van de natuur genieten.

Door de dalen heen waait het ontzettend hard! En: de wind is koud, uit WNW-richting. Maar het is prachtig helder weer en we kunnen veel zien. We overnachten in Geilo. De bergen 🏔 in het achterland van Geilo hebben een sneeuwdek. Cor leest net het weerbericht voor voor vannacht: 6 graden 🤭. Geen paniek: we hebben heerlijk warme plaids bij ons, als extra deken.

Geschreven door

Al 5 reacties bij dit reisverslag

Mooie foto, s

Hen 2022-07-08 19:56:10

Ja, koud hoor op de Vidda, maar prachtig! Heb daar ooit eens gekampeerd (1984). Vogels gezien, visarenden, waterspreeuwen? Google ze maar, dan zie ze ook. Veel plezier!

Lo 2022-07-08 22:10:53

Wat lief van die garage dat ze gelijk hebben geholpen👍🍀. En wat een prachtige fotoos.

Matty 2022-07-09 07:32:45

Wat práchtig daar! En dat jullie gaan vieren dat de lamp van de camper goed én door een erg aardig iemand is gefikst lijkt me zéker een gebakje waard. Hópelijk smaakte het lekker (of juist mierzoet, dan heb je ook het effect wat je eigenlijk wilt).. Genirt van het goede leven lieve mensen!

Carin 2022-07-09 16:51:45

Hoe is het been?? Mijn teen en voet nog dik, maar steeds beter. Bij jou vast ook, zorg er maar goed voor. XC

Carin 2022-07-09 16:57:08
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.