Een nieuwe dag, ......

Australië, Geraldton

Brrrrr, 5 graden was het vannacht! Lekker onder de douche en de dag kan beginnen!
Nee, Cor had niet z’n muts op vannacht, maar ...... we gaan wel een extra dekbed kopen! Zeker de komende week is het ‘s nachts niet warmer dan 4-5 graden. Overdag loopt het kwik op tot ongeveer 20 graden en het was vandaag vol-zonnig. Er staat wel een stevige wind uit het zuiden en dat betekent op dit halfrond: een koude wind!! (Vanaf de zuidpool)
Hoe meer we naar het noorden gaan, des te langer worden de dagen, maar op dit moment gaat het licht bijna uit om 18.00 uur. Daarna koelt het snel af.
Weer een prachtige dag vandaag: wel te zien aan de foto’s.
We gaan eerst naar het museum in Geraldton en leren weer nieuwe feiten over de geschiedenis van de oorspronkelijke bewoners van Australië en hun ‘ontdekkers’. Daarna, met allerlei stops, op weg naar Kalbarri.
Helaas hebben we ook een verkeersslachtoffer gemaakt: er stak een hagedis over (ongeveer 25 cm lang) en die konden we niet ontwijken! Kkkggrrrr: we voelden en hoorden het wiel er overheen gaan (als over een steen). Ook weer veel dode kangoeroes langs de weg. Ze worden niet opgeruimd, dus zijn te zien in de diverse ontbindingsstadia.
We merken, dat we verder van de stad af raken: het land wordt uitgestrekter en stiller. Op een stuk van 65 km kwamen ons 10 auto’s, 1 motor en 1 roadtrain tegemoet, en zijn we door 2 auto’s ingehaald. De enkele dorpjes onderweg worden kleiner, naarmate we verder rijden. Dat is ook te zien aan de winkels: 1 winkel (van Sinkel) waar alles te koop is :) .
Pink Lake, 70 vierkante km groot, (bij Port Gregory) komt aan zijn kleur door carotenoide-producerende algen (kleurstof voor levensmiddelen, met veel vitamine A). BASF heeft er een fabriek.

Geschreven door

Al 6 reacties bij dit reisverslag

Haha, dat Is een snelle mededeling voor de dag. Fijne dag nog 🙂

Michael 2019-09-05 01:17:55

Dat is een frisse start!! Hadden jullie het wel warm genoeg vannacht?

Merel 2019-09-05 01:56:53

Had pap zn muts op?

Anouk 2019-09-05 05:38:11

Waar staan jullie nu??? We moeten nog zoeken op de kaart en de datum erbij zetten!

Thamar 2019-09-05 13:23:46

Hallo Echt te gekke foto's zeg mooi is de natuur ook jullie zijn echte door zetters met het koude weer daar wat een uit zicht zou wel daar willen zijn. De pink lake is mooier dan je je kan bedenken en zijn naam houd hij wel echt stand😂nu nog een vraag aan opa waarom had je je muts niet op het staat je zo cool ( denk ik ik heb hem volgens mij nog nooit gezien ) nog veel plezier daar Groetjes Thygo 😝😎

Thamar 2019-09-05 17:41:20

Hoe gaat het met de fotografie? Lukt het om je camera nu wat beter te gebruiken?

Twan 2019-09-05 19:20:10
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.