Gisteren keken we op een witte deken in het dal, vanmorgen zaten we zelf in zo’n deken. Maar, het trok snel op en het werd een prachtige dag. We hebben een fietstocht gemaakt langs de kust, in oostelijke richting. We komen dan eerst langs een toeristisch hoogtepunt: Playa de Las Catedrales. Een formatie rotsen, die uit zee lijken op te rijzen, met ook uitgesleten grotten (Merel en Michael: een iets kleinere versie van de Twaalf Apostelen 😊). Verschil tussen eb en vloed is hier aan de kust ongeveer 5 m. Dus, waar ‘s morgens de mensen nog tussen de rotsen door konden lopen, stond daar ‘s middags water. Op onze tocht van vandaag hebben we weer kunnen zien, dat de zee oersterk is! Er wordt steeds een stukje ‘weggegeven’. We zagen ook resten van oude boerderijen, die waarschijnlijk voor het grootste deel over de rand gekukeld zijn. Tussen de hoge rotsen zijn telkens ‘playas’, of zoals ze het hier noemen ‘praias’.
Nog een weetje: er mag hier nergens op het strand gerookt worden en dat wordt duidelijk aangegeven. Je mag ook niet met zeep douchen bij de stranddouche of zeep meenemen in zee 🤔 ( waarom zou je zoiets doen?)
Op weg naar Ribadeo (ons einddoel van vandaag waar we lunchen) komen we nog door een oud vissersdorpje Rinlo. En ‘s middags dezelfde weg weer terug en dat is geen straf! Het was geen lange fietstocht (38 km), maar wel een langdurende fietstocht: dat krijgt je als je héél vaak moet stoppen, om ergens naar te kijken!
Eind van de middag even geprobeerd in zee te gaan. Ik was snel klaar: de stroming 🌊 was té sterk! Morgenochtend bij eb zal het beter gaan.
Geschreven door Elskes.reisblog