5 oktober- Willis Tower - the Bean - Billy Goat's

Verenigde Staten, Chicago

Het is een stralende dag! Een strakblauwe lucht en dat betekent een bezoek aan de Willis Tower, het hoogste gebouw in de stad. We wilden er al met Sjoerd heen maar toen was het slecht weer. De lift brengt ons in 1 minuut precies naar de 103e verdieping. Onderweg zie je op het scherm in de lift alle hoge gebouwen in de wereld die je uiteindelijk in hoogte passeert. Op het Skydeck hebben we een prachtig uitzicht. Overal maken mensen met camera's, telefoons met of zonder selfiestick foto's van de stad onder ons. Het mooiste beeld is toch wel dat van de wolkenkrabbers met op de achtergrond Michigan Lake.
Aan één kant van het gebouw zijn glazen uitbouwseltjes waar rijen mensen voor staan. In het uitbouwseltje staan toeristen te poseren. Sommigen gaan op de grond liggen, zitten gehurkt of staan gewoon. Ik hoef er niet in, dat glas onder je is echt doodeng. Klaas ook niet want hij heeft hoogtevrees. Waar is Klaas eigenlijk? Ik zie hem in de rij staan links van mij. "Wil jij er in?" vraag ik verbaasd. Hij knikt enthousiast. Vooruit dan maar. Voor ons maken twee jonge vrouwen eindeloos foto's. Een medewerkster van de Tower maant de twee geroutineerd tot het maken van de laatste foto. De rij is lang maar nu mogen wij. De medewerkster maakt met mijn telefoon een aantal foto's, gelukkig maar want het voelt best wiebelig. Ik maak nog een foto van Klaas terwijl hij languit op de glazen vloer ligt. De held. Maar het was het waard: de foto's zijn fantastisch geworden.

Vervolgens lopen we naar het Millenniumpark. Hier is het kunstwerk "the Cloud" maar in de volksmond "the Bean" genoemd. Eigenlijk lijkt het ding op een boon en een wolk. Ook hier weer veel toeristen die foto's maken. Het is ook een prachtig mooi kunstwerk waar je de wolkenkrabbers en jezelf in weerspiegeld ziet.
We gaan via de riverwalk terug naar ons hotel, we hebben weer genoeg gezien. 's Avonds eten we een cheezborger bij Billy Goat's. Dit restaurant is bekend van Saturday Night Live. Het zit in een soort souterrain, aan de bar zitten mannen en vrouwen baseball te kijken. De wanden zijn beplakt met foto's en krantenknipsels. Ik versta de kok totaal niet, ik zeg hier en daar yes en we krijgen 2 cheezborgers met chips. Klaas bestelt bier. Het is heerlijk! We keren op tijd terug in het hotel. Lekker slapen.

Geschreven door

Al 1 reacties bij dit reisverslag

Heel cool dat glas boven de dieptes! Zo zie je pas echt goed hoe hoog je zit! Hoeveelste burgertje (en biertje) was dat voor Klaas?

Marco 2017-10-07 18:40:59
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.