De (hoog)calorische Kempen: van Pelt naar Poppel (dag 46)

België, Overpelt

Zoals ik had verwacht staat me een koninklijk ontbijt inclusief lunchpakket te wachten. Voldaan kruip ik terug de fiets op en ga op zoek naar het eerstvolgende knooppunt. Dat brengt me naar het kanaal Bocholt-Herentals.
Het fietst vlotjes met lichte wind in de rug. Ik verlaat het kanaal in Mol waar een algemene mondmaskerplicht geldt. Ik ben zowat de enige die dit naleeft, maar druk is het hier nu ook niet bepaald.
De Kempense grindpaadjes leggen nog een extra stoflaagje om mijn fiets maar het is wel leuk om hier letterlijk op de grens te fietsen.
Ik fiets door prachtige bossen (zoals het reservaat Vijverhoek) en langs bloeiende heide. Aan Nederlandse zijde staan waarschuwingsborden voor everzwijnen, maar ik zie er geen. Misschien zijn ze al veranderd in een stoofpotje met dit weer?

Waar ik me wel af en toe aan erger op deze tocht zijn wespen (bij uitbreiding ook dazen, muggen en vliegen). Telkens als ik stop, al is het maar om een foto te nemen, is er al meteen minstens één wesp. Ook als je na lang zoeken uiteindelijk toch een bankje vindt, wordt dit direct verpest door zeer aanhankelijke geelzwarte beestjes. Ik weet wel dat dit zeer nuttige insecten zijn, maar ze zijn me te opdringerig. Zelfs al ben je zo vriendelijk om hen een stukje van je maaltijd aan te bieden, ze komen toch liever rond je hoofd of andere lichaamsdelen vliegen dan direct op de aangeboden zoetigheid af te gaan.
De middagpauze is met andere woorden van korte duur.

Het is zeer warm na de middag. Ik vind nog wat schaduw in het Ravelse Gewestbos en dan gaat de tocht door een landelijkere streek langs rustige wegjes.
In Ravels staat een monumentje van een reusachtige regenworm, de Ravelse pier. Dit is ook de bijnaam van de inwoners. Toen de landbouwgronden nog zeer arm waren, was een Ravelse boer zo blij dat hij een regenworm op zijn veld vond, dat hij die meenam. Hij liet een smid een ketting maken en bond de pier vast aan de kerk zodat die zeker nooit Ravels zou verlaten. Mooi toch die legendes?

Ik zigzag verder en kom iets na tweeën aan in het grensdorp Poppel, in de oostelijkste bult van Antwerpen.
Het is snikheet, ook op de kamer. 's Avonds koelt het buiten wat af door een voorbijtrekkend onweer en regenbui. De kamer blijft echter een oven.

STATISTIEK

Gefietst vandaag: 68km
Totaal gefietst: 3.191km
Op: 57m
Neer: 67m
Max hoogte: 47m
Routescore: 3,5 sterren
Verblijfscore: 3 sterren
Weer: warm, warmer, warmst (onweersavond)

Geschreven door

Al 4 reacties bij dit reisverslag

Eric ook hier zijn de wespen massaal aanwezig, het warme voorjaar en de hete zomer zullen hier wel iets mee te maken hebben. Uw moeder en vader kunnen er ook al van meespreken...

patrick caesteker 2020-08-11 21:56:47

jij de hanzeroute op en neer,ik iedere dag de poperingseroute op en neer. zullen wel weer de gemeenschappelijke genen zijn. All the best en tot binnenkort.

pieter marrecau 2020-08-11 21:57:23

Pieter ik zal je het routeboekje doorgeven, toch iets beter dan traject langs de Poperingseweg...

eriks.reisverslag 2020-08-11 22:05:52

ik kom ook kasseistroken tegen en nu en dan een witte reiger, en frans goemaere natuurlijk ook,

pieter marrecau 2020-08-12 01:35:29
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.