Naar het zuidelijkste België: van Corbion naar Torgny (dag 6)

België, Corbion

Na een verkwikkende nachtrust blijf ik wat te lang aan de ontbijttafel zitten en om 9u40 zit ik op de fiets. Het regent niet meer, maar er hangt wel een dichte mist.
Direct klim ik Corbion uit en ik fiets doorheen een gigantisch woud tussen Bouillon en Sedan, over een klein zeer rustig asfaltbaantje. Een ree staat me in de berm aan te kijken. De mist trekt langzaam weg. Het duurt meer dan 15km vooraleer ik een eerste dorpje zie. En dan terug het woud in. Asfalt wordt grind en grind wordt glibberig leem en bijna proef ik ook het leem.

Aan het volgend dorpje wordt het wegdek beter en rij ik terug België binnen (Grand Hez). Tijd om iets te eten, ik trek lessen uit gisteren!
En dan volgt nog meer bos, dat hier diende als filmlocatie voor de serie La Trêve. Ook het in de serie vernoemde dorpje Muno doe ik aan en ik haal er wat voorraad.
Het landschap gaat open en ik flaneer tussen glooiende weiden.

Dan moet ik even een drukkere tweevaksweg volgen naar Florenville. Het begint fel te regenen maar ik kan schuilen bij een tankstation en wacht tot de wolkbreuk herstelt. Het is middag en ik moet toch iets eten.

Via het bois communale van Florenville bereik ik een gallo-romeinse site (Chameleux).
De regen heeft het bos deugd gedaan en ik hoor kabbelende beekjes.
Ook rond Orval doorkruis ik een mooi bos.
Ik passeer een waterzuiveringsstation en neem een sterke biergeur waar. Of beeld ik me dat in?

Maar even verder verschijnt de imposante abdij van Orval (die men aan het restaureren is). Dat verklaart natuurlijk de geur. Wat een drukte is er hier.
Ik neem snel een kijkje op de binnenkoer en verdwijn dan. Nog even rij ik Frankrijk in (Margny) om in een volledig ander landschap terug België in te komen: de Gaume. Het gaat op en neer. Ik zie nog een burchtruïne in Montquintin.
Rond 17u30 bereik ik het zuidelijkste punt van België -Arnout Hauben die ook ergens in de regio zit spreekt van de tepel van België- Torgny.

Na de verfrissing in de B&B laaf ik me aan een Orval en eet ik een lekkere cordon bleu met Orvalkaas. Alles smaakt overheerlijk en de setting is niet onaardig. De zon is opnieuw van de partij. De 'tegenslag' van gisteren is alweer lang vergeten!

STATISTIEK:

Vandaag gefietst: 82km
Totaal gefietst: 562 km (6 fietsdagen)
Op: 1372m
Neer: 1279m
Hoogste punt: 425m
Weer: zwaar bewolkt, af en toe wat regen en beetje zon
Routescore: 5 sterren
Verblijfscore: 3,5 sterren

Geschreven door

Al 3 reacties bij dit reisverslag

Orval : waar wij nog GR gelopen hebben Orval : foto :glas halfvol of halfleeg ? Orval :andere tijden, andere generatie : wij gingen binnen in de abdij, anderen in de brouwerij, en dan nog orval snuiven, je zou voor minder verkeerd fietsen! en wat wordt het vandaag ? in elk geval genieten, en camping een verrassing.

pa en ma 2020-07-03 08:49:34

goed gedaan alweer. En hopelijk blijft het aantal pech- en baaldagen beperkt...

joris 2020-07-03 09:41:23

@ pa en ma: hetglas is altijd halfvol! Maar de Chimay smaakte voor mij beter!

eriks.reisverslag 2020-07-03 18:19:02
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.