De spijseilanden

Indonesië, Lembar op Lombok

Om 07.00 uur zijn we voor anker gegaan bij Lembar op Lombok. Lombok is evenals Bali een van de spice islands ten oosten van Java.
We vertrokken gisteravond om ca 22.00 uur uit Benoa bij hoogwater en manoevreerden voorzichtig tussen de boeien door naar buiten. Het tij geeft hier een behoorlijk verschil in waterhoogte. Op de ruimte naast het aangegeven vaarkanaal zagen we vissers wandelend naar krabbetjes zoeken bij laagwater. Zodra het opkomend tij de overhand nam waren ze weer verdwenen met hun oogstkk0k
Lombok is evenals Bali een vulkanisch eiland, waarbij de vulkaanhellingen gebruikt worden voor landbouw en het overgrote deel van de bewoners in plaatsen aan de kust wonen. De hoofdstad van Lombok is Mataram. Men zegt dat Lombok er uitziet zoals Bali er 40 jaar geleden uitzag.
We hebben een taxi genomen, waarvan de airco maar matig bleek te werken. Een leuke rit waarbij met name datgene dat we onderweg zagen interessant was. Op de eiland zagen we het intussen gebruikelijk grote aantal scooters en bromfietsen. Hier waren ook rijtuigjes getrokken door kle Ik ne pittige paardjes. Ik vond ook de steigerbouw met vuistdikke bamboestokken interessant. Bij een huis in aanbouw waren alle buren (gratis) aan het helpen. De foto genomen op de terugweg geeft een beeld van het gebruik van bamboe. Ook was men rijst aan het drogen op grote betonnen vloeren met harken schuiven werd de rest samengeveegd en weer herverdeeld zodat het door en door droogt. Hierna moet de rijst overigens nog ontveld worden.
Lombok is dominant Islam en dus wezenlijk verschillend van Bali. Maar er zijn toch plenty hindoestaanse tempels te vinden. Een prachtig voorbeeld was aan het strand vlakbij de badplaats Senggigi. Een heerlijke plaats waar je inderdaad kunt mediterenen tot jezelf komen.
We hebben koffie gedronken aan het strand in de badplaats. Het was er niet druk, want vanwege het regenseizoen is de toeristenstroom nog niet op gang gekomen. Daar heb ik mijn voeten laten verzorgen door een dame die deze dienst aanbood. Er waren hier erg veel 'verkopers' van meer en minder serieuze parels, kettingen, zonnehoeden, en dergelijke. Ze waren nogal vasthoudend en 'no thank you' was niet voldoende. Ze moesten weggestuurd worden!
Om half drie waren we terug aan boord, op tijd om een salade te eten (gezond!) en

De middag eindigde met een wel heel verdrietige noot toen de kaptein ons vertelde dat de beverages manager, degene zorgt voor de bars en de dranken, overleden is bij een surf ongeval in Bali. Hij was Zuid-Afrikaan en zijn lichaam wordt naar huis gevlogen. Er zijn we meer overlijdens aan boord maar dat is dan meestal een oudere passagier die aan zijn laatste reis begonnen is. Een jongeman en deel van het team is een heel ander geval en moeilijk een plaats te geven.

We hebben vanavond in de 'Pinnacle Grill' gegeten, een specialiteiten restaurant aan boord. Samen met Wieneke & Gerard en Penny & Stan, waarmee we de quiz spelen. Het was heerlijk. Voor de geïnteresseerden, we hebben het menu meegebracht.

Geschreven door

Al 1 reacties bij dit reisverslag

Wij genieten van jullie blogs. En doen jullie de hartelijke groeten en wensen jullie nog heel veel moois toe .

Henk en Nel 2015-03-01 16:45:02
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.