We stonden aan rivier de Otta. Het is koud geweest vannacht. En die combinatie zorgde ervoor dat na een stralend begin van de vroege ochtend een mistbank de rivier over kwam drijven. Wat een prachtige foto opleverde.
De planning voor vandaag was wegnummer 51 richting het zuiden te nemen. Als we even met onze adviseuse praten hebben we het vaak over wegnummers. Dat werkt best goed. Beetje bij beetje gaat het toch op huis aan. Deze weg hebben we in het verleden al twee keer eerder gereden maar het landschap verraste ons toch. En ook de hoogte waar we op reden. Op twee meter na hebben we de 1400 meter gehaald.
Het eerste deel reden we veel door een soort van bosgebied. Dat kenden we nog wel een beetje. Hier zijn we ook even naar de Ridderspranget (Riddersprong) gelopen. Hier kolkt een rivier door een echt nauwe kloof. Het verhaal gaat dat een ridder, die zijn geliefde gekidnapt had en achterna gezeten werd, hier met zijn paard en geliefde over de kloof is gesprongen en zo aan zijn achtervolgers is ontkomen.
Daarna dus omhoog naar bijna 1400 meter. Deze fjell staat bekend als de Valdresflye. We zijn er achter gekomen dat boven de 1000 meter er geen bomen meer groeien. Dus wederom een kaal landschap. Nu meer glooiend richting de bergen en bezaaid met grote stenen. En we hadden weer het mooiste weer van de wereld. Strak blauw. Wat unieke plaatjes opleverde. Rechts van ons nog steeds uitzicht op de Jotunheimen.
“Gewone” kerkjes laten we de laatste tijd links of rechts liggen, maar een Stavkyrkje willen we wel graag bekijken. Van deze oudste kerken van Noorwegen zijn er nog maar een stuk of tien. Meer als de helft hebben we al op onze route gezien, denken we. Die in Tommer vandaag was klein, maar mooi.
Vanaf Fagernes hebben we de 51 verder gevolgd richting Gol en Geilo. En vanaf daar richting de Hardangervidda. Op een mooi plekje aan de 7 en aan een meer op een hoogte van +1157 MOH de slaapplaats voor vannacht gevonden. Net voor de zon onder ging. Onze Duitse buurman wist te vertellen dat het vannacht maar 1° wordt. Eens kijken of het meer morgen bevroren is.
Geschreven door Oopiess.avonturen