Vanmorgen waren we weer vroeg uit de veren en besloten maar bij tijds te gaan rijden. We wisten zeker dat we Spanje zouden haan halen en daar is het een uur later en dus ook een uur vroeger donker verwachtten we. Dat laatste viel bij nader inzien reuze mee, want ook nu hebben we tot ongeveer 18:00u met licht gereden. Het is dus lastig om hiermee om te gaan merken we, want het is net andersom dus.
De ‘navi’ heeft ons positief verrast vandaag. We hadden een plaatsje in het midden van de provincie Bragança ingevoerd dicht aan de Spaanse grens met de bedoeling om deze provincie ook nog op de kaart te zetten.
Vandaaruit verwachten we richting het oosten te gaan richting Spanje. Niets was echter minder waar. Biarritz in een stad net voorbij de Pyreneën in Frankrijk aan de Golf van Biskaje. Deze hebben we ingevoerd omdat we via het westen van Frankrijk omhoog willen. Dachten we dus naar het oosten te gaan, voerde ‘navi’ ons naar het noorden van Portugal. En wat zijn we blij ‘haar’ gevolgd te hebben. We zijn door een prachtig gebied gekomen met mooie wegen die vlot reden. En meestal om de dorpjes heen, dus weinig oponthoud. Behalve dan voor de caches. Want ook diegene die op onze route lagen hebben we natuurlijk ‘meegepikt’.
Hebben we afgelopen weken een keer geschreven door de graanschuur van Spanje te rijden, hadden we dat compleet mis. Het Spaanse deel van onze route voerde over onafzienbare velden waar graan had gestaan. We zagen boeren eggen. Die hebben dagen werk aan zo’n veld.
Vandaag ook een volgende geocache-mijlpaal bereikt. We hebben onze 12.000e cache gevonden. We drinken er vanavond eentje extra op.
Tegen vijven eens gekeken waar de dichtstbijzijnde camperplaats was. Die voerde ons naar een parkeerplaats in Villalpando achter een tankstation. We voelen ons veilig, maar een geweldige is het niet. Maar ja, voor één nachtje is het te doen.
Geschreven door Oopiess.avonturen