Tallinn

Estland, Tallinn

Vandaag onze vijfde hoofdstad van deze rondreis aangedaan. Tallinn was daarmee ook één van de mooiste. We vinden het oude gedeelte altijd het mooiste en daar beperken we ons dan ook vaak toe.
Net als veel oude steden is ook Tallinn vroeger ommuurt geweest. Het mooie hier is dat bijna alle muren met bijbehorende torens er nog staan. Ik meen ergens gelezen te hebben dat er nog 24 zijn. Veel van deze hebben ze een naam gegeven. Bijvoorbeeld Lange Herman of Dikke Margareta. Heerlijk slenteren is het over de kinderkopjes door de middeleeuwse straten.

Er is een gezonde rivaliteit tussen de Esten en Letten. Zo vind je hier de ‘Drie Zusters’ (Riga had de ‘Drie Broeders’). Ook drie Nederlands uitziende huizen met de takelblokken. En ook hier een gildenhuis van de Zwarthoofden. Het is een kwestie van smaak. Maar wij vonden die in Riga mooier.
Net als op veel plaatsen springt de orthodoxe kerk er uit met zijn bijzondere torens.

En daarmee is er een einde gekomen aan het eerste deel van deze rondreis. Maar liefst acht landen hebben we aangedaan; Nederland uiteraard, Friesland, Duitsland, Polen, Litouwen, Letland, Rusland en Estland.
Toen we vier weken geleden vertrokken was het niet zeker of we naar Finland zouden mogen, maar afgelopen week hebben Finland en Noorwegen hun grenzen voor Nederlanders weer geopend. Morgen brengt een veerboot ons naar Helsinki en gaan we in Scandinavië verder.

Geschreven door

Al 3 reacties bij dit reisverslag

Ook hier weer mooie oude gebouwen en die kathedraal, prachtig. Goede vaart en tot de volgende verhalen en foto's vanuit Finland. Groetjes.

Thea en Henk 2020-07-20 22:10:48

Goede vaart⚓⛵🛶🚤🛳⛴🛥🚢

Mariska 2020-07-20 22:30:04

Inderdaad, wat een mooie oude binnenstad. Veel plezier op jullie volgende deel van deze trip. Nog geen H&M winkel gezien?😂 👋

Martin 2020-07-21 08:17:10
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.