Letland en Estland vervolg

Estland, Tallinn

Oké, ik dacht dat ik mijn vorige verhaal als concept had opgeslagen, maar aan de reacties te merken dus niet haha. Het was inderdaad beetje emotioneel eerste verhaal maar na regen komt zonneschijn. En beter werd het:)..

Na de wandeling door Riga waren we erg close geworden met een aantal. Aron en James reisden samen (UK), Abi (UK) en nog een ander meisje van een ander hostel. We besloten met zijn vijven de middag samen door te brengen. De skybar van Riga had een schitterend uitzicht over de stad en we konden even opwarmen met koffie. We besloten eerst de kerk te bezichtigen en erna naar de markt te gaan die we van onze gids echt gezien moesten hebben. Nja wij vonden er niks speciaals aan maar goed, gezellig was het wel! 's avonds zijn we ook gezamenlijk gaan eten en proefden we de Letse keuken. Grey peas with bacon, een soort grijze erwten, werd me al aangeraden door het lieve meisje van het hostel dus dat wilde ik proberen. Het smaakte ook echt heel lekker.

In het hostel sloten Luke en Emiglia nog aan. Nicht en neef, ook uit Engeland. Vanwege International Woman's Day werden we overspoeld met gratis shotjes en zijn erna nog op stap gegaan.

Op naar Tallinn, Estland.. 4,5 uur in de bus met Aron en James. De rest zou 's avonds ook naar hetzelfde hostel komen. Heel leuk dat we een groep hadden. Het klikte echt heel goed. Ik besloot om zelf even het cetrum... uh centrumpje van Tallinn in te gaan. Riga was al best klein, maar Tallinn was nog kleiner. Maar zeker niet minder leuk, misschien vond ik Tallinn nog wel leuker zelfs. Er is ontzettend veel bewaard gebleven uit de middeleeuwen en daar zijn ze trots op. In restaurantjes kleden de medewerkers zich als middeleeuwse personages e en werkelijk alles staat in het teken van de middeleeuwen. Ik kreeg echt het gevoel alsof ik honderden jaren terug in de tijd ging, maar zo ontzettend sfeervol!! Ik was direct verkocht. In het hostel werd ons aangeraden om bij de "Drie Draken" te gaan eten. Héél erg leuk! Een soort taverne waarbij de keuze ontzettend klein was. De elandensoep werd uit een grote ketel geschept en er was nog wat hartige deegbroodjes. Soort van worstenbroodjes. Verrukkelijk!! Het was er donker en klein maar wederom heel sfeervol. Ik kwam met de vrouwtjes in gesprek en leerde dat dankjewel "ajta" was, ofja zo spreek je het uit. Leuk begin van Tallinn!

Terug in het hostel kwamen Luke en Emiglia net aan. Ze moesten nog gaan eten of ik meeging? haha kwam net uit het centrum maar natuurlijk ging ik mee. Tom, hun kamergenoot, ging ook mee. Wederom team Engeland. Ze wilden eigenlijk ook naar the Three Dragons maar het was al gesloten. Het werd een pannenkoekenrestaurant. Die zagen er ook echt heel goed uit en wist niet dat pannenkoeken met zoveel smaken waren. Bij sommige had ik wel mijn twijfels. Maar goed het was heel gezellig en leerden Tom ook beter kennen. Luke is echt geweldig, wat een entertainer! Hij is een zanger en ontzettend grappig en vormt met zijn nichtje echt een geweldig duo. Duidelijk niet in voor vrouwen, maar zijn eigen vrouwelijke kant was echt lachwekkend. We waren allemaal best moe dus zijn in het hostel gebleven.

De dag erna was ook in Tallinn een gratis wandeling door de stad. Iedereen van onze groep wilde sowieso gaan dus om even voor 12 uur liepen we naar de stad. Ik genoot er echt van, we werden zo close en hadden echt ontzettend veel lol. De wandeling was wel okee. We waren met veel te veel mensen eigenlijk, zo'n 30-40 mensen denk ik. Dat was wel jammer maar de kerel zelf was wel prima. Er werd ons aangeraden om naar een buurt buiten het centrum te gaan. Dit was een beetje een hippie buurt met wat verlaten gebouwen. Frazer, een canadees uit ons hostel ging ook nog mee. Best leuk om doorheen te lopen.

Aron en James waren grote fan van Escape Rooms en hadden in bijna elke stad al eentje gedaan. Je snapt het dus al, het werd een escape room met zijn achten (een Australiër ging ook mee). Aron, James, Tom en ik vormden een team en de andere vier. Onze kamer was in London, in Sherlock Holmes stijl, en we moesten zorgen dat we de juiste man aanwezen die schuldig was. Het was de moeilijkste kamer, maar heel leuk! En met nog exact 30 secondes te gaan wisten wij als topteam de kamer te ontsnappen. Ook het andere team had het gehaald. Ontzettend leuk om dit samen te doen!:) Erna zijn we nog in een typische Estlands restaurant gaan eten. Héérlijk!

We hadden al besloten op stap te gaan en deden mee aan de kroegentocht van het hostel. Tsja als Hollander moet je niet met Engelse gaan drinken, ofja hun tempo en hoeveelheden niet volgen. Lesson learned the hard way! Ik had hem echt behoorlijk plakken al vrij vroeg in de avond en besloot al niks meer te drinken. Ik snapte niet dat hun nog zoveel konden drinken. Ik was echt zat, maar hun gingen vrolijk door. Om half 1 was ik echt moe en ging ik met Abi terug naar het hostel. De rest was nog gebleven tot 3 uur.

James, Aron en Abi zouden ons gaan verlaten want zij gingen door naar Helsinki. Ik had nog gekeken maar het was echt heel duur en vond dat zonde voor 1 of 2 dagen. Luke, Emiglia en Tom bleven nog een dag, maar hadden een kater en bleven in bed liggen. Ik wilde naar Rummu gaan, een stadje in de buurt waar schijnbaar een verlaten gevangenis lag. Ik had begrepen dat ik bus 1A moest hebben. Na een hele zoektocht en heel wat diverse kanten te zijn opgewezen, had ik bus 1A gevonden. Tsja heel leuk, maar die ging schijnbaar niet naar naar Rummu... daar kwam ik na zo'n twintig minuten achter. Een hele leuke sightseeing tour gehad maar niet geëindigd waar ik wilde haha en was ik terug in Tallinn. Ik besloot nog niet op te geven en ging op zoek naar een andere bus. Uiteindelijk vond ik het bord waar Rummu opstond maar de bus ging niet meer. 0m 8.47 uur zou die gaan of op 17 uur. Uitdaging voor morgen dus.

De anderen twijfelden of ze uit zouden gaan vanavond, ik wist zeker dat ik niet ging. ik had al verwacht dat Luke en Emiglia wel aan de kroegentocht mee gingen doen. Tom twijfelde ook maar ging uiteindelijk toch mee. Moest er wel om lachen, mijn leuke alcoholische Engelse vrienden:). Snap niet hoe ze het doen. Ik was echt kapot. Ik sliep al bijna toen we op de bank zaten en schrok toen ik Luke heel lief hoorde zeggen "ooohhh you are soo sweeeeet.. haha. Na drie geprobeerd te hebben mijn ogen open te houden nam ik nu ook van hun afscheid en ging naar bed. Misschien dat ik Luke in China nog ga zien. Hij moet in mei voor zijn zangcarrière ergens vlakbij Hong Kong zijn dusja wie weet.

Ik mocht helaas pas 13 maart Rusland binnen vanwege mijn visum, dus had eigenlijk te veel tijd. Mijn laatste dag in Tallinn besloot ik het toch te proberen om de bus naar Rummu te halen. Ik was ruim om tijd, maar schijnbaar gaat de bus niet in het weekend. Tsja mijn Estlands is niet zo goed dusja het was een gok. Ik was dus wel vroeg op en besloot dan maar te ontbijten in het hostel. Ik kwam Sof tegen, een leuke jongen die in het hostel werkt. Hij gaf me nog wat tips en had een planning voor mijn laatste dag. Ik wilde zelf al naar het KGB (de Russische geheime dienst) museum in het Hotel Virgu te gaan. Ik kon dit combineren met het strand en in het park net buiten Tallinn zouden ook nog 2 dingen zijn die wel de moeite zouden zijn.

Het was nog koud, -3 graden, maar met de zon vandaag was het lekker fris maar goed te doen. heerlijk gewandeld langs het strand. Ik kwam bij een, ja hoe moet ik het zeggen, een soort verlaten stenen trap en platform. Volgens mij is dit tijdens de Russsche bezetting gebruikt als haven ofzo. Het was een plek waar je 's avonds niet moest komen. Ik zag al wat condoomverpakkingen en glas van bierflessen. Toch vond ik het overdag wel erg leuk. Er hong overal grafiti en alhoewel ik er tegen ben, paste het nu echt in het plaatje. Het gaf een oude, industriële sfeer aan de zee en erg leuk met de zon. Het was er erg kalm en ik genoot ervan. Verderop lag de oude marinevliegtuigen haven. Heel gaaf om langs te lopen, maar ik moest helaas terug want de tour in het hotel begon.

De Russische geheime dienst, KGB, had tijdens de Koude Oorlog in hotel Virgu op de geheime 23e verdieping hun radiostation waarbij ze alle verdachte gasten en personeel in de gaten hielden. Het hotel heeft dus officieel 22 verdiepingen. Heel interessant om hier een kijkje te nemen en de gids was goed en vermakelijk. Best creapy te bedenken dat je overal afgeluisterd werd en er overal foto's van je gemaakt werden. Zo zaten er microfoons in ontbijtborden en in asbakken en werd er zelfs op de badkamer foto's gemaakt. Na de tour ben ik naar het park gegaan waar het paleis was waar de president werkt. Ook was er nog een Japanse tuin midden in het centrum. Verder niet speciaal maar prima om in het zonnetje de tijd te doden. Teruggelopen via het strand. Al met al een leuke afsluiting van een mooi begin in de Baltische Staten, Letland en Estland. Ik wil ook zeker nog naar Litouwen en raadt echt iedereen de Baltische Staten aan!! Echt niet gedacht dat die zó mooi en sfeervol waren. Je hoort hier nooit iemand over. Voor mij was het eigenlijk een goedkope optie om naartoe te vliegen en Riga wilde ik toch al altijd eens heen dus mooi om te combineren. Maar mocht je nog een stedentrip zoeken.. ik zeg DOEN!:)

Next stop Sint Petersburg, Rusland!:)















Geschreven door

Al 2 reacties bij dit reisverslag

Hoi mop alweer genoten van je verhalen en ben blij dat t goed bevalt en ja ook ik heb jankend in de auto gezeten terwijl ik dat eigenlijk niet had verwacht 😜. Inmiddels je kamer ingepikt en morgen krijgt hij de strijkdoop πŸ˜‚. Lieverd ik hou van je mamma xx

Stella 2017-03-12 20:47:08

Hoi Inge, Wat een mooi begin van je grote avontuur πŸ‘ St. Petersburg wordt geweldig, wij zijn daar ook geweest. Er is zoveel te zien zeker Hermitage en de Peterhof doen, heb je al 2 dagen voor nodig .Wij vonden St. Petersburg veel mooier dan Moskou. Mooie foto's πŸ˜‰ Groetjes je trouwe fan πŸ˜—

Annemie 2017-03-13 19:37:10
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.