Heading for Wicklow

Ierland, County Wicklow

Vandaag hebben we ons verplaatst naar de oostkant van Ierland, naar de County Wicklow, een klein stukje onder Dublin.
Maar voordat we op weg gingen, heb ik van mijn allerliefste een paar oorbellen gekregen die ik erg mooi vond met de celtic spiral. Het is een Keltisch teken dat de cirkel van leven, dood en weer geboren worden betekent. Het is ook een vrouwelijk teken, dus past helemaal bij mij. Ik voel al een nieuwe tattoo aankomen 😬.
Het was weer lekker regenachtig vanmorgen, goede dag om te reizen dus. We moesten zo'n kleine 300 km rijden en daar gingen we 4,5 uur over doen......
Tja en dan zie je het landschap weer veranderen. We hebben niet veel over grote wegen gereden, die zijn er minder van west naar oost en dat maakt dat je meer ziet van het landschap.
Wat me hier in heel Ierland sowieso opvalt, is dat er best heel veel huizen leeg staan. Een Irishman vertelde ons dat er niet veel werk is en dat daarom iedereen wegtrekt richting de stad. Als je handig bent en je wilt hier graag wonen, kun je best wel leuke optrekjes kopen.
En ik wed dat de hele buurt je dan komt helpen, want wat zijn het aardige mensen die Ieren!
Overal word je aangesproken, men is geïnteresseerd waar je vandaan komt, naar je verhaal, erg leuk!

Onderweg hebben we heel wat buien gehad, maar eenmaal op de plaats van bestemming scheen de zon alweer 😁

Maar anyway, my love heeft dus al die tijd moeten rijden, ik heb hem af en toe voorzien van een hapje en zo kwamen we eindelijk in ons nieuwe huis voor de komende 3 nachten.
We logeren in Clone Country House, een b&b in een prachtig 17e eeuws gebouw, in the middle of a huge area of nature. Van binnen is het prachtig, net een soort kasteeltje. We hebben een leuke kamer met uitzicht op een mooi stukje van de tuin.
De eigenaar is een Amerikaan, zijn vrouw komt uit Estonia en onderling spreken ze Italiaans. En dat op een Iers landgoed 😬.
De komende dagen gaan we hopelijk wat wandelingen maken in de natuur, lezen voor haard en genieten van wat er voorbij komt. No rush!
We hebben ons geïnstalleerd, een wandelingetje door de tuin gemaakt en in het plaatsje Aughrim getankt, boodschapjes gedaan en een pint gedronken.

At last hebben we wat te eten gehaald bij de enige take-away in dit plaatsje, fish and chips for me and a burger with chips for Marcello. Veel te veel natuurlijk, met minder dan helft hadden we ook voldoende gehad.

Nu in de mooie kamer om nog lekker te lezen met een wijntje. Morgen nieuwe avonturen.

Geschreven door

Al 3 reacties bij dit reisverslag

Wow wat een prachtige oorbellen, echt iets voor jou, goede keus van Marcello! En wat een mooie plek om te overnachten zeg! Jij kunt de eigenaren goed volgen 😁. Geniet ze nog!😘

Jacqueline 2024-04-30 23:28:49

Mooie oorbellekes hor! De heetie goe gedaon! En wederom mooi verhaal met de daarbij passende foto's. Mooie plek om te verblijven en kun je meteen je Italiaans weer even bijwerken😉 Rustig aan met de heup, kan ook teveel worden. Geniet samen!

Rosalie 2024-05-01 15:24:58

Hééj, dat teken van je oorbellen hebben verdacht veel weg van wat ik in Galicië heb gezien, zij hebben ook een historie met de Kelten. Prachtig maar een tattoo hoeft nou ook weer niet subiet hoor! Je kunt ook gewoon af en toe je oorbellen dragen! 🤣 Fijn om een paar dagen op 1 adres te verblijven, kun je de tijd nemen om rustiger de dag door te komen. Verder smaakt fish en chips altijd lekker maar net zoals bij patatten, na een paar pijltjes… en azijn, pfff! Veel plezier daar💋

Marie-Louise 2024-05-01 23:14:59
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.