Op naar de grens met Cambodja!

Vietnam, tp. Châu Đốc

Vanmorgen zijn we om 6 uur vertrokken in de haven van Can Tho om met een boot naar de drijvende markt te gaan. Werd ik op andere dagen vanzelf al wakker om een uur of half 6, vanochtend sliep ik nog behoorlijk vast. Maar goed, we zijn op reis dus dan hoort dit er ook bij. Verbazend hoe veel leven er dan al op straat is. Er wordt al volop gekookt, gegeten en gehandeld. Onze gids vertelde dat het leven hier vaak al om 4 a 5 uur begint in verband met de warmte. De inwoners gaan dan ook al vroeg naar bed, om een uur of 7....
Na een half uur varen kwamen bij de plek waar die drijvende markt gehouden werd.
Die was een echte drijvende markt, geen toeristisch georganiseerd iets. Het was een soort groothandel van groente en fruit. Kleinere bootjes kochten ladingen die ze dan later weer op de markt of op straat verkopen. Heel anders dan de Floating market die we in Thailand zagen.
Tegen 8 uur waren we weer terug in het hotel en gingen we ontbijten. Prima ontbijt weer hier. Het voordeel van een ontbijt in Vietnam is dat ze hier ook brood hebben. Een soort stokbrood en brood dat je kunt roosteren. Johan mist wel zijn yoghurt, dus die kopen we dan in de supermarkt.
Na het ontbijt zijn we het stadje nog ingegaan. Net zoals gisteren was er vandaag ook iemand van de groep jarig, dus op zoek naar een klein cadeautje. We zijn ook nog in een tempel geweest. Zo'n vreemde gewaarwording. Ik word hier regelmatig bijzonder emotioneel in zo'n tempel. Er komen dan geen specifieke gedachten bij me op, maar de tranen biggelen over mijn wangen. Er hangt natuurlijk ook nogal een energie op die plaatsen.
Na de tempel nog wat souvenirs gescoord en tijdens een tropisch regenbuitje ergens een koffie genomen. Eenmaal terug in het hotel waren we weer oververhit dus nog maar een keer douchen.
Om 12 uur vertrek naar Chau Doc waar we de laatste nacht in Vietnam zullen doorbrengen.
We zitten nu nog in de bus en wat zien we een armoede onderweg. Het wordt steeds erger. Huizen op palen half in de rivier. Kindjes die zowat op de weg spelen tussen de rotzooi, dat mensen zo kunnen leven.
Nog een half uur, dan zijn we er en zien we onze reisbegeleider weer. Die is op een andere manier vanuit Saigon komen reizen. Dan zullen we ook het laatste nieuws horen over onze achtergebleven medereizigers.
Inmiddels is het 10 uur. We logeren in een guesthouse aan de Mekong rivier. Heerlijk basic maar schoon. We hebben met 2 andere reisgenoten nog een sight-seeing tochtje op de rivier gemaakt. Dit maakte enorm veel indruk. Wat een armoede. Afscheid genomen van Liêm en de buschauffeur 😢
Vanavond in een sjiek hotel gegeten en nu na een biertje weer slapen. Morgen om 7 uur vertrek met een high speed boot naar Phnom Pen.
Geen idee of we daar internet hebben dus als je even niks hoort dan is dat de reden.

Geschreven door

Al 1 reacties bij dit reisverslag

Ik lees het al... Zweet zweet zweet, wat werken jullie hard! Het lijkt me een hele andere reis dan de Thailand reis, meer armoede maar ook minder toeristische nep. Mooi om jullie zo te volgen!

Eef 2016-08-11 13:20:30
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.