Korte rit vandaag : 128 km naar Andasibe. Om 7.30 de bus in voor en korte stop bij een carrefour. We zijn echter te vroeg. Hij opent hier om 8.30. Dan maar een stop bij een tankstation waar ook een supermarkt aanwezig is. Na nog een tweede sanitaire stop komen we ter bestemming iets na twaalf uur.
Het Nationaal Park Andasibe Mantadia is een beschermd natuurgebied van 155 km² in de laaglandbossen van Madagaskar. Het ligt vlak bij Andasibe, een stad in de oostelijke regio Alaotra-Mangoro. Het park bestaat uit twee gedeeltes: Het Nationaal Park Mantadia en het Analamazoatra-reservaat, ook wel Périnet genoemd, naar de oude Franse naam voor Andasibe. Het bezoek aan zowel het park als het reservaat is uitsluitend toegestaan onder begeleiding van een lokale gids.
Het Analamazoatra-reservaat is het eerst opgericht, speciaal voor het behoud van de indri (Indri indri), Madagaskars grootste makisoort.
Het park ligt tussen de 900 en 1250 meter boven de zeespiegel. Met een jaarlijkse neerslag van 170 centimeter en een gemiddelde temperatuur van 18 °C heeft het park een koel en vochtig klimaat.
Voor de avondwandeling gaan we naar “parc Mitsinjo”. We krijgen een rondwandeling van anderhalf uur waar we een muislemuur, een bidsprinkhaan, een rups, kameleon, spin en een gekko tegenkomen. De afstanden waren soms te groot om met mijn bescheiden camera mooie foto’s te maken.
Geschreven door Fred.op.reis.Down.Under