Takaka

Nieuw-Zeeland, Takaka

Vandaag het westelijke gedeelte van De "golden bay" bezocht. Eerst een wandeling die me langs de golden fields brengt en langs de Aorere caves. Mooi stukje natuur en mooie grotten maar ook een pittige wandeling van 12 km. In de pioniersperiode werd er hier goud gevonden en toen werd er eigenlijk beslist om de Takaka de hoofdstad van NZ te maken. De goudvondsten bleven echter onder de verwachting en de beslissing van Takaka als hoofdstad verdween van het toneel. Na de wandeltocht doorgereden naar Farewell Spit. Dit is het meest noordelijke plekje van het zuid eiland. Van Farewell Split wodt beweerd dat het de grootste zandduin ter wereld is. Heb het van op een terrasje bekeken en ik geloof het zonder na te meten.
Na het terrasje nog even langs bij de Pupu Hydro Walk. Een wandeling van ongeveer 2 uur die je naar een bron leidt en die door het grote vernal als waterkrachtcentrale werd en wordt gebruikt. Een kunstmatig aangelegd kanaal van een meter breed en ongeveer dezelfde diepte met de naam racing water is vroeger aangelegd om de grond te wassen bij het goud zoeken. Dit kanaal is praktisch nog intact maar wordt nu ook gebruikt om elektriciteit op te wekken.
Al bij al toch een kleine 17 km gewandeld. Prachtig is als je weet dat ik op de eerste wandeling NIEMAND ben tegengekomen, al stonden er een drietal auto's geparkeerd, en bij de andere wandeling heb ik twee koppels ontmoet. Voor de rest alleen maar vogels, ruisen van de wind en stilte

Geschreven door

Al 4 reacties bij dit reisverslag

Prachtige natuur, ik wou dat ik er bij was

maurice 2016-02-20 12:35:19

Mooi word je stil van xxx

zus 2016-02-20 16:27:54

Knappe foto's, ik verwacht elk moment die Ork te zien...

Roel Oldeman 2016-02-21 15:35:44

Vr(domme Fredje, het begint te pikken !! :-)

Frank Ceuppens 2016-02-22 08:04:13
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.