Paarl

Zuid-Afrika, Drakenstein Local Municipality

In Paarl zitten we in het centrum van het wijngebied. Het stadje staat ook bekend voor zijn monument “Afrikaanse taal”. Het beeld het ontstaan van de Afrikaanse taal en hoe verschillende talen invloed hadden op het Zuid Afrikaans. In de namiddag een wijnproeverij. KWV is 100 jaar geleden ontstaan. Het waren de boeren die hun druiven samenbrachten en er wijn van maakte. Nu is het geprivatiseerd maar worden de druiven nog steeds gekocht van de verschillende wijngaarden in de buurt. Het 22 hectare groot complex dient dus alleen om de verschillende wijnen, porto`s en brandy`s te vervaardigen. Er werd dit jaar zo`n 10.800 liter druivesap verwerkt. Kun je al eens een flesje proeven.
Was het smorgens nog bewolkt, in de namiddag begint het eindelijk op te klaren en zien we zelfs een beetje blauwe lucht. Zou Murphy dan eindelijk een andere weg hebben gekozen. We hebben morgen een 350 km voor de boeg. Weersverwachtigen worden steeds beter. Maar vanavond eerst gaan eten op uitnodiging van de eigenaars van de het complex.

Geschreven door

Al 5 reacties bij dit reisverslag

Weer mooie foto's maar niet te veel drinken hé Fred😁😁😁

Anouchka 2018-08-28 20:49:46

En lekker wijn gedroken

maurice 2018-08-29 02:19:50

Schil, geniet ervan !

Simonne 2018-08-29 08:43:49

Lap, weeral van de voorniet !! :-)

Frank 2018-08-30 08:38:02

Paarl is prachtig en de wijn heerlijk, je brengt oude herinneringen terug! Geniet er van...

Roel 2018-08-30 19:04:00
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.