Kong Lor Cave

Laos, Ban Mouang

Vandaag bezoeken we een van de mooiste grotten in Laos : de Kong Lor Cave. Deze grot in in Centraal-Laos is maar liefst 7,5 kilometer lang! Een bezoek aan de Kong Lor Cave gaat zal echt niemand teleurstellen want dit is echt een waanzinnige ervaring. De grootste ruimte is wel 90 meter breed en 100 meter hoog. De grot is gevormd door de Hinboun rivier die er doorheen stroomt en uitkomt in een mooie vallei.
We doen het bezoek in 2 delen. Eerst hebben we een boottocht met 2 stops. Dan een onderbreking waarbij we een effe een naburig dorp bezoeken. Twee km om de benen effe te strekken. Daarna volgt een tweede boottocht waarbij een ander deel wordt bezocht. Al bij al zeker iets dat op de agenda moet staan als je hier in geburen komt. De bootjes zijn lokaal en niet mensvriendelijk. Mijn liezen speelde hard op tijdens de boottocht maar dat moet je voor over hebben. Je vaart ook steeds zonder licht, buiten de hoofdlampjes die je krijgt, zodat een foto nemen niet mogelijk is. Je vaart eigenlijk een hele tijd in een zo goed als donkere grot. Veel mooie indrukken verlies je zo. Als je van boord gaat wordt het wel spectaculair en gaat je de rest wel minimaliseren. Al bij al ben je wel bijna zes uur van huis. Dus een late lunch en een platte rust staat er op het programma. En voor de geïnteresseerden : ik ben geen tabak gaan tellen en het bier smaakt hier echt goed. Ne jupiler zou er een harde concurrent aan hebben. Flesjes van 640 cl voor 25.OOO kip (1,25 euro). Dat is dan in het restaurant. Een cola kost hier meer.
Morgen staat er weer een busreis te wachten zoals gisteren. We gaan meer en meer richting Cambodja…

Geschreven door

Al 10 reacties bij dit reisverslag

Ik hou van grotten, maar liefst niet in het donker 😏. Tot de volgende reportage ! 😎

Myriam 2023-02-27 13:51:46

Is wel de moeite precies

Agemans Herman 2023-02-27 14:33:45

Tijd en oudheid gaan daar nog hand en hand zie ik . Paalwoning is hier bij ons ook nog toekomst als de zee stijgt . Montage bekijken Fred .

Andreas & Elisabeth 2023-02-27 15:37:00

Wat een prachtige reis en zeker vandaag een fantastische dag!

Ingrid en Sjaak 2023-02-27 17:09:04

weer een mooie tour. Spectaculair die grotten!

rob de ligt 2023-02-27 17:18:03

Heeel mooi maar je moet toch wel een durver zijn… niks voor mij 🫣dus ik geniet vanuit mijne zetel! Dank je wel 🙏☺️

Anouchka 2023-02-27 17:28:17

Zeer mooi , maar de Grotten van Han mogen er ook zijn ….? Een fles bier van 640cl is meer dan serieus ! Mooie dag 👋

Paul 2023-02-27 17:41:08

Heb een paar dagen gemist maar ben helemaal bij met lezen en foto's kijken. Prachtige reis!

Nathalie 2023-02-27 18:47:34

Mooie foto's, prachtige grot

Maurice 2023-02-28 01:49:53

Indrukwekkend...!

Luc 2023-02-28 16:04:26
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.