Vandaag het laatste stuk van de caprivi strip en op naar Kasana. Daar is het national park Chobe met de grootste concentratie olifanten en buffels. Er zouden zo’n 50.OOO olifanten zitten. Maar voor we de rit aanvatten bezoeken we eerst nog een typisch dorp in Namibie. Typisch is veel gezegd. Ze laten ons zien hoe ze leven en showen enkele dansjes en liedjes. Het dorp dat ze echt bewonen hebben we ook gezien. Qua bouwstijl niet veel verandert, maar hier en daar toch een zonnecel. Wat je wel niet tegenkomt zijn schotelatennes. GSM daarentegen hebben ze wel.
Na het bezoek terug op weg naar Botswana. Aan de grens ben je zo een uur kwijt om aan te schuiven in de rij. Een keer om Namibie te verlaten en dan om Botswana binnen te komen. De auto wordt ook apart uit en ingevoerd, mits de nodige fondsen te betalen natuurlijk. Alle gegevens van de wagen moet je zelf opgeven. In totaal schrijf je alle details (chassisnr, motornr, kenteken) zo’n 4 keer in een verschillend order voor de wagen eindelijk ook de grens mag overschrijden.
Morgen dus de safari. Ben benieuwd. Blijkbaar mogen de touringoperators reeds vanaf zes uur aan de waterkant rijden en de prive eerst vanaf 9 uur. Wij mogen wel het park in, maar moeten tussen de bomen blijven. In de namiddag gaan we de boot op om het wild vanaf het water te spotten.
Geschreven door Fred.op.reis.Down.Under