Dag 2

Australië, Parachilna

Moet toegeven dat ik goed geslapen heb tussen de bomen onder een mooie sterrenhemel. Het zuiderkruis was duidelijk zichtbaar.
De dag begint vroeg. Om zes uur zijn we onze swags al aan het inpakken en ontbijten we. 2 wandelingen staan er op het programma. De eerste wandeling brengt ons o.a. naar een plaats waar er rotstekeningen van de aboriginals te zien zijn. Aboriginals hadden geen schrift wat betekende dat hun geschiedenis generatie op generatie werd doorverteld. Dit werd blijkbaar aan de kinderen verteld door middel van verhalen en tekeningen en was deze ruimte 20000 jaar geleden een soort klaslokaal. Tweede wandeling brengt ons naar de top van een berg die een mooi uitzicht geeft op de flinders range. Een bergketen dat vanaf kangoeroe eiland helemaal doorloopt naar centraal Australië. Ooit was het eiland aan het vasteland gehecht.
Tijdens de rit regelmatig stops om foto's te nemen. De weg laat ook niet toe om een deftige snelheid te halen.
Tijdens de laatste weken is er veel regen gevallen in centraal Australië. Dit maakt dat we het landschap heel groen terugvinden. Door de regenval waren er ook heel veel wegen geblokkeerd. De berichten zijn echter positief en de wegen worden blijkbaar mondjesmaat terug geopend. We zitten zo'n vier dagen van de wegblokkades verwijderd en het weer ziet er goed uit. In zoverre dat je 38 graden goed wilt noemen.
We zien wel...

Geschreven door

Al 2 reacties bij dit reisverslag

Is de 20 000 geen typefout, moet het niet 2 000 zijn? Volgens mij leefden er nog geen aborigonals 20 000 jaar geleden. Voor de rest prachtig.

maurice 2016-03-31 14:32:34

De aboriginals zouden er al zo'n 50000 jaar zijn. De eerste homo homo sapiens zou nu 125000 jaar oud zijn. Dus geen typfout of de gids zou mij op het verkeerde been hebben gezet.

Fred 2016-03-31 15:38:39
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.