Ook vandaag duurt het tot halverwege de ochtend voordat de laaghangende bewolking oplost. De zon moet er meer moeite voor doen en er staat nauwelijks wind.
Voordat we gaan wandelen in Fyresdal besluiten we eerst op zoek te gaan naar de plek waar we morgen inschepen voor een dagtocht over het Telemark kanaal. Hemelsbreed een paar kilometer verwijdert van ons huis maar we moeten over een pas met verscheidene onvervalste haarspeldbochten: wouw! Wat een uitzichten.
De plek van de afvaart is snel gevonden: lekker authentiek, geen enkele opsmuk anders dan een bordje dat daar een halte is. Het is ook niet het begin- of eindpunt. De boot vertrekt namelijk vanaf Dalen. We gaan het morgen beleven.
Dan naar Fyresdal. Een uurtje rijden. Dat betekent hier zo’n 25 km langs een meer over de 38, een afslag naar links en nog eens zo’n 30 km over de 355. Er is nauwelijks verkeer wat de tocht heel relaxt maakt en we kunnen genieten van de natuur en de sporadische bebouwing.
De wandeling in Hamaren had ik al gevonden voor vertrek en werd ook genoemd als een ‘easy walk’ in de begeleidende info van ons logeeradres. Een 4 km lang aangelegd pad wat voor iedereen open staat. Recent uitgebreid met houten vlonderpad van een kilometer over het gebied heen met natuurlijk weer fascinerende vergezichten. Erg mooi en een bijzondere constructie.
Aansluitend aan de koffie in een café/lunchroom in het plaatsje waarna we, wederom ongeveer alleen, terugrijden naar Vrådal.
Na een aanvullende boodschap bij Joker gaan we onderuit op de bank of in de zon met een (luister)boek. Het is pas halverwege de middag, heerlijk!
Geschreven door Serviewandelt