Vorselaar - Herentals

België, Vorselaar

Route: LAW 5
Gelopen afstand: 8,7 km.
Totaal gelopen: 309,2 km.
Weer: zonnig

Dag vier, en dit verslagje moet even op geheugen en met hulp van de foto’s, want mijn aantekenboekje is leeg. Aan het eind van de dag had ik er zo de balen van dat ik niet eens zin had om eraan terug te denken. En waarom? Nou ja, dat spreekt wel zo vanzelf, niet? Mijn knie had er echt geen zin meer in vandaag! Ik had drie langere etappes gepland de eerste dagen omdat dat met slapen anders niet uitkwam, maar ik had waarschijnlijk toch iets anders moeten organiseren. Dit was in elk geval niet de manier.

Maar vooruit, dat van die knie is nu wel genoeg benoemd, ik heb geen zin om weer de hele dag te vullen met gemopper over hoe zielig die zich voelde. Ik ga de spanning niet langzaam opbouwen met een mogelijke ontknoping aan het eind, ik zal maar meteen verklappen dat ik vandaag de etappe bij station Herentals heb afgekapt en daar de trein terug naar huis heb genomen. De pijnlijke knie en de niet-groetende Belgen haalden alle plezier uit het wandelen en ik vond het mooi geweest.

Maar dat wist ik vanmorgen nog niet, en eigenlijk was de route vandaag best leuk. Vorselaar uit, een heel kort stukje langs een provinciale weg en toen kwam ik uit bij riviertje de Kleine Nete, waar ik werd opgewacht door het ‘kasteel van Grobbendonk’ (eigenlijk alleen het voorgebouw, de rest is vernield tijdens de Franse Revolutie) en de gelijknamige watermolen. In het kasteel zat ook horeca, maar ik was nog zo vroeg dat die nog niet open was. De boomgaard met bomen vol appels heb ik ook maar met rust gelaten, al was wat appelsap al welkom geweest!

De route liep een tijdlang langs de Kleine Nete, een stukje binnenland door agrarisch gebied, en kwam toen weer langs het riviertje te lopen. Het liep er leuk over een onverhard pad langs mooi beboste oevers. Het was duidelijk populair recreatiegebied: ik kwam veel sporen tegen van een vrolijke speurtocht en informatieborden voor kinderen. Een ruïne van een klooster (verbeurd verklaard tijdens de Franse Revolutie)* heb ik niet bezocht; ik kon de ingang niet vinden en vond het wel prima. Achteraf kijkend op andere foto’s vind ik dat dan wel weer jammer, maar zo gaat dat altijd.

Het liep nu nog een heel eind door naar Herentals met links een groot bos (licht rommelig) en rechts de rivier. In ieder geval liep ik fijn in de schaduw, dus last van warmte had ik niet echt meer. Toch besloot ik hier een eind te breien aan mijn vakantie. Ik had nog steeds veel niet-groetende Belgen getroffen vandaag en had alleen maar meer last van mijn knie gekregen. De camping lag nog zo’n 5 kilometer verderop, maar daarna had ik weer dagen van 20-25 kilometer tussen logeeradressen in, en weinig mogelijkheden om kortere dagen te maken. Ik had geen zin om koste wat kost te lopen, dus het was mooi geweest. Er ging een rechtstreekse trein naar Antwerpen, waarvandaan het nog maar een paar uur was naar huis. Prima punt om te stoppen en het later weer een keer op te pakken.

* Als ik in Noord-Holland wandel heb ik het gevoel dat al het hak- en sloopwerk van historische gebouwen is gedaan door Diederik van Sonoy, tijdens het beleg van Alkmaar. Inmiddels leer ik dat dat in deze regio precies hetzelfde lijkt te gelden voor de Franse Revolutie!

Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.