Aankomst in Tokyo

Japan, Taito

Terwijl Heel Holland Slaapt zijn wij aangekomen op Narita airport.
Dat ligt 60 km van de stad Tokio vandaan.Vele bus-en treinverbindingen leiden naar het centrum. Wij nemen de Kensei New Skyliner naar Nippori st.en van daar naar Akihabara st. Het Akihabara Washington hotel is daar niet ver vandaan.
Als wij net zijn ingecheckt, is daar al Jin Fu/ FuKu Kin,Jan z'n oud-collega van Tanaka.
Het is een Chinese Japanner , vandaar de twee namen( chinees/japans)
Hij neemt ons mee voor de lunch. Hij kiest voor de keuken van Hokkaido, eiland in het noorden. Wij nemen de makreel en hij neemt vegetarisch.
Met stokjes eten .....hadden we thuis nog maar geoefend want het is een enorm gestuntel. Zeker een visje eten met stokjes , dat valt niet mee.
We halen samen nog wat reisinfo op voor de volgende dag en nemen afscheidnemende Jin Fu.
Na een korte rustpauze gaan we de wijk Akihabara in.
Ook wel bekend als ' electric town'. Hier zijn heel veel winkeltjes met electronica, van kerstverlichting tot de modernste chips. Het is ontstaan in de tweede wereldoorlog, toen het Japanse leger van zijn overtollig oorlogstuig af wilde. Studenten die geld nodig hadden,kochten dat op en maakten er radio's van, die toen erg populair waren. Later toen de economie aantrok kwam er meer belangstelling voor wasmachines, tv's e.d. Tegenwoordig ligt de nadruk op computers, telefoons en videogames.
We kijken onze ogen uit en onze oren tuuteren, wat een kabaal. Er rijden vrachtwagens rond met aandacht(reclame?) voor artiesten. Vanuit winkels proberen ze klanten te lokken met microfoons. Gokhallen / patchinka waar ,als de deuren open gaan een golf van lawaai naar buiten komt.
We steken de expressway 1 over , die denken we dat op zondag afgesloten is voor t doorgaand verkeer, en gaan op weg naar het Kanda Myojin heiligdom.
Het heeft een geschiedenis van 1200 jaar. Direct bij de ingang zien we een groot standbeeld van de Daikoku ( een van de 7 gelukkige goden)
Het vermiljoen gekleurde heiligdom is overal versierd met lakwerk en bladgoud.
We zien de rituelen aan van de bezoekers die de godsdienst eren.
Weer terug in de drukte zoeken we een eetgelegenheid. Het is heel fijn om op plastic afbeeldingen te zien wat er overal wordt aangeboden.
We komen uit bij Tucano grill, waar we kiezen voor beef. Het wordt stomend en spetterend gebracht op een hete steengrill.
Het Asahi biertje smaakt er heerlijk bij!

Geschreven door

Al 1 reacties bij dit reisverslag

Goede morgen ( bij ons hè!) Een goede vlucht gehad? Wat een cultuur verandering zeker?

Bettina 2017-09-03 10:37:53
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.