Death Valley

Verenigde Staten, Death Valley

Geschreven door: Maaike

Death Valley zou volgens google maps echt een pokke eind rijden zijn, zo'n 6 uur. Maar niets is minder waar: het is een MEGA pokke eind en toch zeker 8 uur rijden. Want na de beloofde tijd waren we pas aan het begin van het park en toen moesten we er nog in. Ons plan was om de eerste dag te stoppen in Scotty's Creek, de tweede dag in Stovepipe Wells en de derde in Furnace Creek om vervolgens door te rijden naar Las Vegas. Na die lange reis waren we pas in Stovepipe Wells, dus hebben we het plan omgegooid en Scotty's Creek laten vallen. Het was bloed verziekend heet en onze auto kreeg moeite met alle heuvels en begon te stinken (familiegrap: stinkt en doet niks haha). Dus hebben we een plekje op de camping gezocht en in een vermoeiend langzaam tempo (door de hitte) alles uitgepakt. Dat houdt in dat we twee stoelen in de schaduw van onze auto hebben gezet en vervolgens met onze e-readers wachtten tot de temperatuur ons toeliet om te bewegen. Na enige tijd knutselde Jessica een kampvuur in elkaar van het hout dat we uit Sequoia Tree Park hadden mee genomen. Om gas te besparen en omdat we stiekem diep van binnen jonge woudlopers zijn maakten we op het vuur ons avondeten klaar. Ik was vrij sceptisch om dit enthousiaste idee van Jessica, maar het was super goed gelukt! Robinson Crusoe zal trots ons zijn.

De volgende ochtend was het zowaar bewolkt (we wisten niet dat dat mogelijk was in Death Valley), maar eigenlijk was dat super chill want daardoor was het niet zo bloedverziekend heet. De eerste stop was bij Mesquite Sanddunes. Door bepaalde wind van verschillende kanten worden een duinen gecreëerd. Mini Scheveningen midden in de woestijn. Heel vet om te zien. Lekker met onze blote voeten door het zand lopen en op de toppen van de duinen naar het landschap kijken. Na de duinen gingen we door naar de ghosttown. Jaja, we hadden er weer één gevonden en ook bij deze heb ik me weer kostelijk vermaakt. Nee geintje, het was wel interessant en we hadden verder toch niets te doen. Na deze activiteiten hadden we alweer honger gekregen. Maar goed dat we het stadje Beatty binnen reden! Daar kwam weer een Danny's in beeld. Man, wat kan je daar lekker, vet en ongezond eten. We komen over 5 weken rollend naar huis. Nom nom nom! Al snel gingen we op zoek naar de volgende camping. Helaas was ons hout op, dus hebben we ons 's avonds vermaakt met de gezellige, doch ontiegelijk valse bejaarde karaoke avond op de achtergrond.

Na een hete en slapeloze nacht werden we wakker met een donker bewolkte hemel. Toch was het nog steeds warm. Na enige tijd vertrokken we richting de Badwater basin. Halverwege reden we langs de Golden Canyon wat ons ook erg leuk leek, dus zijn we daar nog even gestopt om daar door heen te lopen. Heel bijzonder die verschillende kleuren en patronen die in al dat steen te zien zijn. Net toen we de auto weer instapten begon het kei hard te regenen. Net op tijd binnen! Bij de Badwater Basin leek de regen minder te worden, maar zodra we uitgestapt waren en richting de zoutvlakte liepen waaide en regende het toch wel erg hard. Verder dan het bordje Badwater Basin zijn we niet gekomen. Apart dat er om de meter waarschuwings- en informatieborden staan over uitdroging en hitte (omdat de temperatuur in Death Valley kan oplopen tot wel 94 °C!), maar als wij er zijn komt het met bakken uit de hemel. Nou is dat nog niet heel erg, maar door alle losse aarde en grond is er gevaar voor overstromingen. We hadden niet zo veel zin om 3 dagen vast te zitten in Death Valley door onbegaanbare wegen, dus besloten we om het park te verlaten en naar Las Vegas te vertrekken. Dit heeft ook nog enige tijd gekost. Uiteindelijk waren we rond 15u op een camping en hebben we de rest van de dag gevuld door te shoppen in de Las Vegas North Premium Outlets. Mega veel korting op super dure merken, daar wordt echt iedereen gelukkig van!

Vanaf morgen betreden wij de wereld van het echte Las Vegas waarbij we overnachten in het enige echte Ceasars Palace. Daarnaast gaan we de Amerikaanse manier van Halloween mee maken. We zijn benieuwd!

Geschreven door

Al 3 reacties bij dit reisverslag

Heel leuk om jullie reisverslagen te lezen (pas halverwege ingestapt) Alle bewondering ook voor de moeite en tijd die jullie stoppen in het schrijven ervan!

Ton 2016-10-29 10:51:23

Hé meiden, ik geniet me suf .....wat schrijven jullie leuk en wat komt alles me bekend voor !! De campings, de prachtige natuur, de wegen en niet te vergeten de Walmart !!!!! En nu Las Vegas...geweldig, alleen het hotel is al een belevenis. Veel plezier !

Geertje 2016-10-29 21:19:41

Ik neem aan dat jullie ook even de microfoon vast hebben gepakt!? Dus ik verwacht nog een filmpje (: Veeel plezier in Las Vegas. En what happens in Vegas, stays in Vegas ;)

Liset 2016-10-31 14:54:59
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.