Ja, op de Lofoten maar we gaan het anders doen dan wat we van plan waren. Om alles te zien moeten we eigenlijk nog twee dagen met de caravan zuidelijk rijden tot aan Reine, dat een mooi plaatsje is. Daar hebben we geen zin in en voor dagtochtjes is het veel te lang. Dus zijn we hier neergestreken en maken we een soort achtje hier in de omgeving, deels Lofoot en deels Vesteraals. In drie dagen moet dat kunnen. Dan moeten we weer dezelfde weg terug naar Narvilk. We hebben nog zitten denken om de veerpont van Andenes naar Gryllefjord te nemen. Maar die doet er een uur en drie kwartier over en we zijn niet van plan om failliet te gaan aan de vakantie.
Vanmorgen hebben we rendieren gezien maar die waren te vlug af en zitten niet op een foto. En toen we vanmiddag naar Sortland waren geweest zagen we een eland.
Naar Sortland moesten we eigenlijk alleen om brood voor morgen te kopen en als we er dan toch waren voor een paar dagen de rest meteen mee te nemen. Maar Dinie bleek de tas met de portemonnee in de caravan te hebben laten staan en Joost had maar 200 losse Kronen bij zich. Dus konden we alleen brood halen en moet de rest wachten tot morgen. 60 km vice versa voor een brood voor drie dagen!! Maar als toegift de eland.
Ander akkefietje vanmorgen in Narvik. Bij een rotonde zei de navi 1e afslag rechts. Deden wij netjes en we moesten meteen een tunnel in. Met een groot bord: als je naar binenen wil bel dan nummer zoveel. Dan gaat het hek open. Wijzaten verbrouwereerd te kijken: wat is dit nou! Wel of niet erin. Gekozen voor veilig en achteruit weer de weg op. Toen we twee Noren spraken die ons vertelden dat het om een priveweg ging naar het ziekenhuis! Wij gauw weg. Geen behoefte. Goed weer gehad vandaag. De wegen waren zoals gewoonlijk wisselvallig. Veel wegen zijn krom gereden door het zware verkeer en Joost vindt dit niet fijn sturen. Eerst wilden we naar Sortland tot we deze camping tegen kwamen - 35 km verder . Deze ligt meer centraal maar staat in geen enkel campingboek. Gebeurt vaak zo.
Het is hier redelijk frisjes, lekker slapen onder je dekbedje. Liever geen 30 gr. zoals in Nederland. Rechts hebben we een enorme buscamper en links een enorme caravan - tandemasser. Wij staan er als klein kind tussenin! Och arme. Het is eb in de fjord en we zien nu heel veel keien en algen. Vannacht een foto gemaakt om half drie van de zonsopkomst. We liggen vaak in bed te lezen met de horren omhoog. Licht genoeg dan. Raar.
Morgen weer een dagje. We tekenen op de kalender de datum en de dag aan. Je verliest alle begrip van tijd. En Rianne en Sven: netjes leegplukken en eet smakelijk. Wij kopen ze wel.
Groetjes aan iedereen.
Geschreven door Joost.op.reis