Relaxed rijdagje

Denemarken, Hjarbaek

Vanmorgen kregen wij goede zin want de zon scheen en het waaide niet. Dus vlug op pad via de kustweg nr. 11 en later nr. 16 naar uiteindelijk het plaatsje
Jarbaek en de gelijknamige camping. Dat ligt 16 km van Viborg af aan de Harbaekfjord . We hebben het gevonden via TomTom, die ons daarvoor via tussendoor weggetjes naar de goede plaats bracht. Onze auto navigator had er vandaag geen zin, net als gisteren toen hij ons steeds naar Heidelberg wilde sturen in plaats van naar het plaatsje Heide. Om dol van te worden en uiteindelijk maar via de kaart gaan navigeren. Ouderwets doet het nog goed.
Wij staan helemaal alleen op een veldje vlak vooraan maar nog net met uitzicht over de fjord. Vanmiddag daar even gaan kijken, wel wind hier en dus golfslag. En natuurlijk frisjes. Het water is ondiep, in ieder geval aan de kant en verderop ligt een haventje met bootjes. Het meer is niet groot (een vlekje op de kaart) en uitermate geschikt lijkt ons voor surfers. Maar die lieten nog verstek gaan, de koukleumen! Vroeger waren Joost en Dick veel flinker. Die namen een thermosfles warm water mee om het pak op te warmen.
Het was vandaag lekker rustig rijden over de weg langs de kust, we hadden geen zin in de autoweg, tijd genoeg en maar 219 km op de teller. Onderweg geluncht aan een mooi plekje met hei en bos. Hier was een wandelgebied met uitgezette routes. Jammer, vandaag geen tijd. Morgen moeten we nog even op pad voor hopenlijk een klein akkevietje met de stekker tussen auto en caravan. Dat wil niet in elkaar blijven zitten. Dreigt regelmatig uit elkaar te vallen, slijtage. Kunnen we niet gebruiken maar in Viborg zit een caravanhandel. Hopenlijk wil die dat morgen even maken en anders moet Joost zelf aan de gang. Heeft hij wel vaker gedaan.
Zoals je op de foto's kunt zien hebben we ook weer schone onderbroeken!
Waarschijnlijk zitten we morgenavond in Hirtshals, weer de route langs de kust en geen autoweg.
Verder hebben we goede zin in de reis. De groetjes



Geschreven door

Al 4 reacties bij dit reisverslag

Ja jullie moeten kms maken natuurlijk wil je ooit daar in het Noorden komen. Wij zijn toen de westkust van Denemarken omhoog gekropen, via die landtong waar Hvide Sande op ligt. Was ook een mooie route maar het zal het niet halen bij Noorwegen! Het is hier lekker warm, volgend weekend ga ik met Pepe naar een veldje voorbij Madrid. Sleepweekend. Kennissen van ons die uitgerekend vandaag naar NL terug willen rijden staan overal vast op de Franse snelwegen....

Richard 2022-05-29 19:48:37

Ha PaMa, Weer een onderhoudend verslag. Gelukkig voor de afwisseling eens niet verdwaald en onderweg nog mooie dingen gezien ook ! Ik heb Jarbaek even in maps opgezocht want de pin staat nog vlakbij Wanna. Jullie zitten al een flink stuk noordelijk in 🇩🇰. En het weer wordt alsmaar beter 😎 Zijn de dagen al merkbaar langer dan hier? Veel plezier en groetjes 😘😘

DeMa 2022-05-29 20:16:50

Gefeliciteerd met jullie 55 jarig huwelijk. even wat anders, op Hemelvaartsdag om 13.00 uur is Jan van Stalborch overleden. Hij wordt donderdag 2 juni ,om 12.30 op Moscowa begraven.

Wim en Anneke 2022-05-30 10:38:50

Goed van Tom !!! Zo’n knappe jongen. Die weet overal de weg !!!

Arend 2022-06-02 10:40:29
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.