Vet

België, Tielt

Nog geen 10 kilometer van huis en we horen een piep en ik zie een lampje. Het oliekannetje staat vrolijk oranje te blinken in m’n dashboard. Een goed humeur binnen 10 seconden van goed naar ver onder nul. Vooraf de bus naar de garage gebracht met de opdracht alles, maar dan ook alles te checken, te vervangen, te vernieuwen, alles om maar zonder gedoe op vakantie te kunnen gaan.
Helaas dus. Geke probeert monter ‘We laten ons niet kisten!!’ Ik hoorde echter wel een lichte ondertoon. Awel (we zijn inmiddels al wel in België) voorbij Lemmer bij het tankstation olie halen, want daar zal het wel aan liggen. Maar weet je, er kan ook teveel olie in de motor zitten. De peilstok wijst dat namelijk aan. Google geeft aan dat dat geen probleem hoeft te zijn. Ik had overigens wel alvast 2 liter olie bij de pomp gekocht. Nooit weg. Op goed geluk verder.
Ook vet was gisteren het eten in St. Oedenrode. En dan ‘vet’ uit het vocabulaire van een tiener. Rooms lekker.
Zoals eerder aangegeven zijn we inmiddels in België. Bij Tielt. Het oliekannetje blinkt nu alleen nog op de snelweg. Wonderlijk, niet op B-wegen. Ja de B-wegen, alles wat in de bus nog geen vaste plek had gevonden, staat of ligt nu vast gerammeld.
Na een uurtje van de snelweg een strakke camperplek gevonden. Tussen de varkens die hier in buurt bij bosjes worden vetgemest. Je ruikt ze wel maar ziet ze niet. De enige die hier vrolijk staan te zijn, zijn van kunststof.

Geschreven door

Al 5 reacties bij dit reisverslag

Dag Bouke en Geke, Vanuit Poppenhuzen wensen we jullie een goede reis met hopelijk geen meer knipperende lichtjes. Fijn om weer eens iets van jullie te horen. Groet van Jan en Jantsje.

Jan en Jantsje. 2025-05-06 18:40:36

Wij gingen op reis, met veel jolijt, in een camper, oud maar strijdvaardig bereid. De zon scheen fel, de lucht was blauw, maar niemand dacht aan olie – flauw! "Heb je het oliepeil gecheckt?" vroeg ik zacht. "Tuurlijk!" loog hij, met een glimlach vol kracht. De motor bromde, klonk als een zwijn, maar bleek vooral dol op zon en op wijn. Met een kaart op de schoot, vet op het stuur, gingen we rechtdoor, niet echt met structuur. Een frituurpan rammelde mee op het dak, voor vette snacks bij elke tankstop en krak. We volgden geen borden, slechts varkens in 't veld, want onze bestemming? Een varkensboerderij, verteld door een vage kennis op een camping in Gent – "Daar maken ze ham met een vakantie-accent!" De camper kreunde, het oliepeil laag, de uitlaat klonk als een knorrend varkenshaag. Maar we kwamen er aan, met vet in ons haar, en een varken dat zei: "Welkom, jullie zijn klaar!" Dus leer van ons avontuur, hilarisch maar waar: check je olie, je vet, en wees voorbereid, daar. Want reizen is leuk, vol lol en gejank, maar zonder olie... sta je zo in een varkensdank. Wat je met Chatgpt al niet kan doen

Kees 2025-05-06 18:53:07

Dank Jan en Jansje en Kees😂

Bouke.blogt 2025-05-06 20:47:03

Wat een geweldig gedicht!!!! Maar....Bouke en Geke ik sta nog in jullie bestand van de vorige keer maar ik vind het ontzettend leuk om jullie reis mee te beleven. Hele goede reis verder, Greetje

Greetje 2025-05-07 08:29:10

“Vet” leuk blog weer Bouke, als het tussen jullie gesmeerd loopt is het oké👍

Anneke Tamsma 2025-05-07 17:51:34
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.