Ultiem

Portugal, Ourique

De ultieme camping voldoet aan de volgende zaken:
  • Een vierbaans snelweg er naar toe waar je alleen op rijdt, die eindigt 10 meter voor de camping.
  • Onderweg kun je genieten van een prachtige omgeving met kleine schattige huisjes, ezeltjes, wijngaarden en uitgestrekte velden met citrusbomen.
  • Een landelijk gelegen camping waar je geen last hebt van geluiden van auto’s en vrachtverkeer.
  • Het sanitair is van topkwaliteit. WC-brillen, schone potten, afgesloten van elk onwelvoeglijk geluid en jaren 60/70-muziek op de achtergrond.
  • WiFi van hoge kwaliteit en 16 amp.stroom.
  • Een pittoresque dorpje met een HyperMarche en een Lidl om de hoek.
  • Het dorpje (liefst bevolkt met vissers en zonder of heel weinig toeristen) heeft allemaal kleine restaurantjes waar je voor geen geld een compleet 3 gangenmenu krijgt geserveerd. De laatste gang is huisgemaakte tiramisu.
  • Het dorpje heeft tevens een lange dorpsstraat zonder verkeer met boetiekjes, kringloopwinkeltjes en brocanterieen.
  • ‘s Morgens warme croissantjes en een baquette aan je camperdeur.

Gelukkig voldoet geen enkele camping of camperplaats aan de hele opsomming.
Alleen al het eerste item, de weg naar de camping waar we nu staan toe, is een roman waard.
De weg ernaar toe is gevonden door Google maps (hoe deden we dat in hemelsnaam vroeger???). Kilometer of 80, te doen in max. 1 uur. Ik wijd er 2 alinea’s aan.
Alinea 1, De weg. De weg begon redelijk florisant als goed belijnd en breed bebermd. Gaandeweg verdween de belijning en brokkelde het asfalt links en rechts af en nam de autoweg de breedte aan van een fatsoenlijk fietspad. De bermen veranderde volgens de waarneming van Geke in diepe ravijnen van minstens 15 cm diep.
Waar in het begin het tegemoet komende verkeer bestond uit vriendelijk zwaaiende Portugezen in langzaam rijdend verkeer, veranderde dat al gauw in dolle gekken in tankwagens die met lichtsnelheid op ons af stormden (weer volgens de waarneming van Geke, maar wel met een kern van waarheid).

Alinea 2, In de bus. In de bus begonnen we frisgewassen, gepoetst en goedgemutst aan de reis. Maar zoals je zult begrijpen veranderde dat redelijk snel. Ik wil daar 1 ding over kwijt. Honden zijn nogal sensitief, we hebben Mukkes bij aankomst bijna moeten reanimeren.

Het is couleur locale, ik weet het en je kunt het ook de charme van het land noemen. Het leed, als je het al leed kunt noemen, is gauw geleden als je eenmaal op je camperplekje staat. Misschien voldoet het grofweg aan een stuk of 4 van de bovengenoemde items in de opsomming, maar de omgeving…. Ultiem mooi.

Geschreven door

Al 6 reacties bij dit reisverslag

La vie est belle, on doit le voir!!! Houd dit altijd voor ogen en je zult zien hoe mooi alles is.

Greetje 2022-04-08 21:13:59

Wij komen van de andere kant, zou dat beter zijn? Ik hoop van wel.

Tinus en Jannie 2022-04-08 21:26:51

Mooi verhaal man, heeeeel herkenbaar!

Tinus 2022-04-08 21:27:21

Heerlijk dag weer begonnen met een lach! Ik zie het bijna voor me.

Jikke 2022-04-09 10:06:24

Hartstikke leuk Bouke deze reisverslagen, veel plezier

Durk 2022-04-09 16:05:10

je beschrijft het of je er zelf bij bent blijf genieten

loe 2022-04-10 09:17:14
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.