Tegel

Spanje, Valencia

Spanje is een tegelland. Bekijk een aflevering van ‘Ik vertrek’ of de kloon ‘Het roer om’ met als hopeloze uitdaging het Ibirisch schiereiland en je weet het. De vloeren zijn getegeld.
Op zich wel logisch, want wie wil er met over het algemeen hoge temperaturen nu een hoog polig warm tapijtje onder de voetjes.
Over het algemeen zijn de tegels niet om aan te zien. Groot gauw gelegd, wit of wittig want passend neutraal, hoogglanzend lekker clean, enz. In ieder geval, veelal lelijk.
Maar niet alleen op de vloer. Ook complete tegelplateau’s op huizen. Als reclame, als versiering, een tegel als huisnummer, om aan te geven wie er woont of als grandeur.
Bijvoorbeeld het Casa al Pilatos in Sevilla. Op het immense voorplein, tegen de wand van het paleis zitten van alle 17 provincies een plaatselijke anekdote in tableau geplakt. Van de 1 een koppensnellende heilige die er, volgens de overlevering, vertoefd heeft, van de ander een afbeelding van een roemruchte oorlog met uiteraard de overwinnaars gemajolicaat en zo verder.
Bij Valencia in de buurt aan een snelweg staat een enorme fabriek waar al die tegels gemaakt worden. Als de wind verkeerd staat, van de fabriek af en dan over de snelweg, dan lijk je in geval van onze bus op Gandalf. Je rijdt er grijs in en komt er wit uit.
Mijn ouders vertoefden in de jaren 70/80 ‘s winters ook in Spanje. Mijn vader kocht er een naar zijn idee prachtig tegeltableau. Mijn moeder vervloekte dat ding want zij heeft de hele terugreis naar Nederland het moeten sjouwen omdat pa zogenaamd op dat moment pseudo jicht had.
Bij de erfenisverdeling is het bijzondere tableau gedegradeerd tot winkeldochter en verdwenen, niemand weet waarheen.
Misschien moeten we maar wat tegeltjes meenemen voor ons nieuwe huis. Als Geke ze tenminste wil dragen.

Geschreven door

Al 3 reacties bij dit reisverslag

Ja dat lijkt mij een goed plan Bouke, alle schrootjes eruit en vervangen door allemaal wiite of witachtige tegels. 👍

Boerselaere 2022-11-19 19:56:53

Ik denk dat Akkrum Nes er wel van opknapt

Cor 2022-11-19 23:40:24

Jullie nieuwe huis??? Ik begrijp dat de grote reis niet eeuwig duurt maar vast nog wel de winter door... We'll see 😉

Wendy 2022-11-22 17:17:56
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.