Als de wekker om 7.30 gaat is het nog donker buiten. We ontbijten op ons gemak met yoghurt, fruit en koffie. Rond 9 uur vertrekken we. Ons huisje ligt aan de route dus we kunnen meteen beginnen.
We steken de brug over en lopen een klein stukje over de weg. Na een kilometer moeten we de weg verlaten en gaan we het komende uur en 15 minuten klimmen. We worden beloond met mooi uitzicht. Steeds hoger en mooier.
De klim eindigt als we bij de stuwdam zijn.
We lopen hier bijna helemaal omheen.
Je moet er toch niet aan denken dat die muren het begeven 😮.
We lopen door een droog en heuvelachtig gebied met hier en daar een huis. Compleet met blaffende hond(en). Gelukkig allemaal achter hekken.
We moeten stoppen omdat er echt wat energie in moet. Het ontbijt was voor al dat geklim niet voldoende. We blijven namelijk op en af lopen.
Daarna weer door, op en af enzovoort.
Dan komen we bij een splitsing. We volgen de kortste route naar Ardales via de GR7 (4,9 km) , de GR 249 laat ons nog 8 km omlopen voor we in Ardales zijn.
Er hangen echter donkere wolken boven ons hoofd en we hopen nog voor de buien binnen te zijn.
Helaas lukt dat net niet. We zien vanaf de heuvel het plaatsje liggen, maar halverwege naar beneden houdt het op met miezeren. We kunnen nog net onder een viaduct schieten om onze poncho’s aan te trekken. In het zicht van de haven….
Het is een klein stortbuitje van nog geen 5 minuten voor het weer droog is.
Net voor het dorp vinden we weer zo’n selfie punt. Daar kun je je telefoon tussen zetten om een selfie te maken. Geniaal! Dat doen we dus 😊
Dan op zoek naar ons penthouse ( zo staat het op booking.com)
We krijgen de code van de deur en kunnen naar binnen. Lekker balkon erbij, helaas zegt de buienradar dat het blijft regenen tot morgenochtend. Gelukkig zit die er zoals gewoonlijk naast.
We lopen al snel naar buiten om eten te scoren. Bij het eerste restaurant worden we maar niet geholpen op het terras en als we binnen gaan kijken dan zien we een grote groep en maar 2 man personeel die zuchtend en steunend in de keuken voedsel op borden kwakken. Wij hebben genoeg gezien 😊en gaan ervandoor.
Verderop in het dorp lukt het wel om onze magen te vullen. We ontmoeten er 2 Franse dames die de GR7 lopen van Ronda tot Antequera. En laat ik de eerste gids van deze route thuis net in de brievenbus hebben gekregen 😂
We kletsen wat over allerlei wandelingen en nemen dan afscheid.
We zijn iets te vroeg voor de supermarkt dus gaan we eerst lekker douchen.
Geschreven door Yolanda.opreis